اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950703135165596

درهفته منتهی به 26 شهریور اعلام شد

جزئیات تغییرات قیمتی کالاهای اساسی

کد: 13950703135165596

https://goo.gl/zbpESM

، تهران , (اخبار رسمی): متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به 26 شهریورماه اعلام شد.

جزئیات تغییرات قیمتی کالاهای اساسی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، بر این اساس، قیمت لبنیات و حبوبات نسبت به هفته گذشته(19 شهریورماه) بدون تغییر باقی مانده، اما نرخ برنج، گوشت قرمز، سبزی‌های تازه، چای و روغن نباتی افزایش را تجربه کرده و در عین حال قیمت تخم‌مرغ، گوشت مرغ و قند و شکر نسبت به هفته گذشته از کاهش برخوردار بوده است.

لبنیات و تخم‌مرغ

در هفته منتهی به 26 شهریورماه سال جاری، در گروه لبنیات، قیمت همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی ماند. بهای تخم‌مرغ اما معادل 6 درصد کاهش داشت و شانه‌ای 85000 الی 107000 ریال فروش می‌رفت.

 برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، نرخ برنج وارداتی غیرتایلندی ثابت بود و بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 0.2 درصد و 1.9 درصد افزایش یافت. در گروه حبوب نیز، قیمت تمام اقلام بدون تغییر باقی ماند.

 میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری، نارنگی عرضه نمی‌شد. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.

میوه‌فروشی‌های سطح شهر، اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می‌کردند که در گروه میوه‌های تازه، بهای هلو معادل 0.3 درصد کاهش داشت، ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 1.1 درصد تا 11.9 درصد افزایش را نشان می‌داد. در گروه سبزی‌های تازه، بهای سبزی‌های برگی ثابت بود. قیمت خیار معادل 2.7 درصد، کدو سبز 2.8 درصد، لوبیا سبز 1.2 درصد افزایش؛ ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.8 درصد تا 3 درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش، قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله هر یک معادل 0.2 درصد افزایش؛ ولی بهای گوشت مرغ 3.3 درصد کاهش داشت.

 قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند معادل 0.1 درصد و شکر 0.2 درصد کاهش؛ ولی بهای چای خارجی 0.8 درصد و انواع روغن نباتی 0.3 درصد افزایش یافت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانون انجمن های صنایع غذایی ایران

کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در سال 1382 با مشارکت انجمن‌های فعال در صنایع غذایی کشور تشکیل شده است. هدف از تشکیل کانون، ایجاد هماهنگی بین تشکل‌های موجود جهت برقراری و حفظ ارتباط منظم با مراجع ذیصلاح و پیگیری مسائل و مشکلات اعضاء به صورت گروهی، برنامه‌ریزی برای ارائه الگوها و طرح‌های کارشناسی و موثر جهت توسعه بهره‌وری و بهبود صنایع غذایی کشور می‌باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]