اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950703135824750

وزیر راه و شهرسازی:

14 خط کشتی‌رانی بزرگ به بنادر ما می‌آیند

کد: 13950703135824750

https://goo.gl/32fpUu

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: چهارده خط کشتی‌رانی بزرگ به بنادر ما می‌آیند و هزینه مضاعف پهلوگیری کشتی‌ها در جنوب خلیج فارس و جابه‌جایی کالا با کشتی‌های کوچک رفع شده است.

چهارده خط کشتی‌رانی بزرگ به بنادر ما می‌آیند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران بیان کرد: در حوزه دریا بخش اعظم مشکلات حل شده است و همه خطوط کشتی‌رانی جهان می‌توانند به بنادر ما بیایند و پهلوگیری کنند.

وی افزود: چهارده خط کشتی‌رانی بزرگ به بنادر ما می‌آیند و مشکل هزینه مضاعف پهلوگیری کشتی‌ها در جنوب خلیج فارس و جابه‌جایی کالا با کشتی‌های کوچک رفع شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیمه کشتی‌ها برقرار شده است گفت: دریا محیط کار بین‌المللی است و چون 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل داریم باید سهم خود را از بازار جهانی دریانوردی به دست آوریم.

وی ادامه داد: همه مواردی که دنبال می‌کنیم این است که ملت ایران چگونه از بازار بزرگ جهانی دریا سهم به دست آورند.

آخوندی با اشاره به این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعال صنعت دریانوردی حضور دارند و همکاری بین‌المللی آنها شروع شده است و شرکت‌های ایرانی به دنبال افزایش سهم خود در بازار جهانی دریا هستند.

وی با بیان این که به دنبال حمایت صنعت دریا هستیم تأکید کرد: ما 2 هزار و 400 هکتار پس‌کرانه در بندر شهید رجایی داریم و طی سه سال اخیر 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه شده است و در بنادر دیگر امام خمینی (ره) و چابهار هم سرمایه‌گذاری داریم.

وی با بیان اینکه ما حمایت از صنعت در ساحل دریا دنبال می‌کنیم گفت: در پالایشگاه ستاره خلیج فارس که به زودی افتتاح می‌شود دنبال این هستیم که به محض فعال شدن صادرات مشتقات نفتی را از خام فروشی به تدریج به سوی فروش فراورده ببریم و همزمان با این بحث، بندر خشک آپرین را داریم که گمرکات به درون خاک سرزمین اصلی می‌آید و وقتی کشتی وارد می‌شود بدون عملیات گمرکی مستقیم کالا روی ریل می‌رود و عملیات گمرکی در بندر خشک در سرزمین انجام شود که این امر امکانات بندری را افزایش می‌دهد و به سود اقتصاد است.

وی همچنین با بیان اینکه درحال مذاکرات نهایی مالی درباره ایرباس هستیم گفت: ما مذاکرات حقوقی را داریم و به همین منظور نمایندگان ایرباس و بوئینگ این هفته برای تکمیل مذاکرات وارد ایران شده و مذاکرات فنی ادامه می‌یابد.

وی افزود: در بسیاری از تایپ‌های هواپیما انتخابات انجام شده که با سرعت درحال پیگیری است البته در عقد قراردادها همه ریزکاری‌ها را مدنظر قرار می دهیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان