اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950704135965791

مسئول دبیرخانه نشان ایمنی و سلامت سازمان غذا ودارو خبرداد

مجوز نشان ایمنی و سلامت برای 34 محصول غذایی

کد: 13950704135965791

https://goo.gl/OvIxmJ

، (اخبار رسمی): پانزدهمین جلسه کمیته عالی نشان ایمنی و سلامت برای ارزیابی و انتخاب به منظور اعطاء نشان ایمنی و سلامت با حضور رئیس سازمان غذا و دارو برگزار شد و 34 محصول غذایی مجوز دریافت نشان ایمنی و سلامت را بدست آوردند.

مجوز نشان ایمنی و سلامت برای 34 محصول غذایی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی سازمان غذا و دارو ،سعید رضایی، مسئول دبیرخانه نشان ایمنی و سلامت سازمان غذا ودارو با اعلام این خبر گفت: کمیته عالی نشان ایمنی و سلامت برای ارزیابی و انتخاب به منظور اعطاء نشان ایمنی و سلامت پانزدهمین جلسه خود را برای دهمین سال اعطاء نشان ایمنی و سلامت تشکیل دادند.
 وی افزود: جلسه به ریاست دکتر دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو و به دبیری دکتر جنت، مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آرایشی و بهداشتی برگزار گردید. رضایی ادامه داد: در این جلسه 74 محصول که ازطرف شرکتها تولیدی درخواست داده بودند مورد بررسی قرار گرفت.
مشاور ارتقاء سلامت اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در ادامه خاطر نشان کرد: تقاضای واحدهای تولیدی در خصوص ادعا یا ادعاهای مرتبط با سلامتی مطابق با دستورالعمل نشان ایمنی وسلامت پس از بررسی اولیه و کارشناسی در معاونتهای غذا و دارو سراسر کشور جهت بررسی به کمیته فرعی و کارشناسی در اداره کل ارسال می شود، و در نهایت در کمیته عالی نشان ایمنی و سلامت که متشکل از ارگانها و سازمانها صاحب نظر مانند نماینده دفتر بهبود تغذیه، انستیتو تحقیقات تغذیه طرح موضوع و بررسی نهایی صورت می گیرد.رضایی گفت: 74 محصول جهت تمدید و یا اخذ نشان ایمنی و سلامت مورد بررسی قرار گرفت که 34 محصول غذایی مجوز اخذ نشان ایمنی و سلامت را دریافت کرده اند که در برنامه 25 مهرماه سالجاری به آن ها اعطا خواهد شد.
وی افزود: محصولات مورد بررسی مطابق دستورالعمل باید دارای شاخص هائی باشد که جهت حفظ و ارتقاء ایمنی و سلامت مصرف کننده موثر باشد.
مسئول دبیرخانه نشان ایمنی و سلامت سازمان غذا و دارو ادامه داد: محصولات دارای نشان ایمنی و سلامت در مقایسه با سایر محصولات مشابه از طرف وزارت بهداشت توصیه به مصرف می گردد.نماد آن سیب و تیک سبز رنگی به همراه عبارت ایمنی و سلامت برروی برچسب محصولاتی که موفق به اخذ نشان ایمنی وسلامت شده اند درج میشود.
رضایی افزود: مراسم اعطاء نشان ایمنی و سلامت عموما در سال دوبار به مناسبت روز جهانی غذا و هفته سلامت با حضور وزیر بهداشت،نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین ارشد کشوری و دست اندر کاران حوزه سلامت و صاحبان صنایع برگزار میشود.
دهمین سال و پانزدهمین دوره مراسم اعطاء نشان ایمنی و سلامت در تاریخ 25 مهر ماه به مناسبت گرامیداشت روز جهانی غذا برگزار خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]