کد: 13950704136075700

پاکسازی پیغمبر کوه آبیک در استان قزوین

کد: 13950704136075700

https://goo.gl/qxaM0P

، تهران , (اخبار رسمی): به مناسبت بیست و هشتم سپتامبر روز جهانی غار ، دالان و مسیر منتهی به آن در پیغمبرکوه آبیک در راستای حفاظت و زیباسازی محیط زیست و عرصه‌های طبیعی پاکسازی شد.

پاکسازی پیغمبر کوه آبیک در استان قزوین

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان  حفاظت محیط زیست ، اکبر کشت پرور رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبیک با اعلام خبر گفت: در این برنامه که حدود 6 ساعت به طول انجامید ضمن پاکسازی غار از زباله های موجود، مسیر منتهی به شکاف موجود در پیغمبر کوه نیز از پسماند پاکسازی شد.
کشت پرور تصریح کرد: این برنامه با حضور 4 نفر از کارکنان این اداره کل و همکاری تعدادی از اعضای تشکل های زیست محیطی آبیک انجام شد.
تاکنون 6 غار به نام های غار ولی گشنه رود، غار یله گنبد، غار سفید آب، غار قلعه کرد آوج، غار عباس آباد و غار یخی انگول در استان شناسایی شده و دارای شناسنامه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.