اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950704137535577

ثبت پتنت تولید گرافن از گرافیت استخراج شده از معدن

کد: 13950704137535577

https://goo.gl/7Is1Dr

، تهران , (اخبار رسمی): یک شرکت تولیدکننده گرافن، موفق به ثبت پتنتی در استرالیا شده است. این پتنت مربوط به تولید گرافن از گرافیت می‌شود.

ثبت پتنت تولید گرافن از گرافیت استخراج شده از معدن

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو،گرافوید (Grafoid) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه گرافن است. این شرکت اخیرا اعلام کرده اداره ثبت پتنت استرالیا مالکیت فکری فرآیند این شرکت در تبدیل گرافیت به گرافن را به ثبت رسانده است. این دومین باری است که یک دولت ملی اعتبار کاربردی یک پتنت را تایید می‌کند. اولین بار، دولت آمریکا این کار را کرد، این کشور پتنتی به شماره 9221867 را در ماه دسامبر 2015 به ثبت رساند.

مخترعان این پتنت، گوردن چیو و همکارانش از دانشگاه ملی سنگاپور بودند. این دانشگاه به عنوان مالک این پتنت، حق انحصاری استفاده از این فناوری را به شرکت گرافیت زرو (Graphite Zero) که یک شرکت سنگاپوری است، داده است. قرار است این شرکت حق تولید گرافن و مشتقات گرافنی را با نام تجاری Mesograf داشته باشد.
گرافوید بیشترین سهم را در شرکت گرافیت زرو داشته و در واقع مالک اصلی این شرکت است. گرافیت زرو در حال مذاکره با گرافوید است تا به صورت انحصاری محصول Mesograf را از طریق این شرکت به فروش برساند.
این محصول در کارخانه گرافیت زرو در سنگاپور تولید می‌‌شود. برای تولید این محصول از فناوری ویژه‌ای استفاده شده که با استفاده از آن می‌توان محصول را در یک مرحله تولید کرد. این روش شارژ الکتروشیمیایی، به صورت پتنتی به ثبت رسیده است.
در این فرآیند که بسیار ساده است، محصولی با کمترین نقش و بالاترین دانسیته انرژی تولید می‌شود. گرافن چند لایه تولید شده با این روش کیفیت بالایی دارد. این روش مخرب نبوده و ایمنی بالایی دارد و کمترین تاثیر را روی محیط زیست دارد.
ماده خام به صورت گرافیت استخراج شده و با استفاده از این فرآیند، گرافن و مشتقات گرافنی از آن تولید می‌شود. گرافوید و شرکت‌های خطرپذیر دیگری که با آن همکاری می‌کنند از این محصولات در حوزه‌های مختلف نظیر ذخیره‌سازی انرژی، تولید کامپوزیت و پوشش‌دهی استفاده می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]