اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950705138205566

با کسب یک طلا و دو نقره

هیات تکواندو استان تهران در جایگاه سوم مسکو ایستاد

کد: 13950705138205566

https://goo.gl/mHNmRF

، تهران , (اخبار رسمی): در پایان تورنمنت بین المللی روسیه(G2)تیم منتخب هیات تکواندو استان تهران توانست با حضور جوانان مستعد و شایسته یک نشان طلا و دو نقره وعنوان سومی این رقابتها را تصاحب کند.

هیات تکواندو استان تهران در جایگاه سوم مسکو ایستاد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ تورنمنت بین المللی روسیه (G2)با حضور 700 شرکت کننده در قالب 58 تیم از 26 کشور در دو بخش بانوان و آقایان در اوزان هشتگانه، به میزبانی سالن "ونوا درازبا" شهرمسکو برگزار شد که در پایان این رقابتها، تیم هیات تکواندو استان تهران که به عنوان نماینده کشورمان حضور داشت توانست با کسب یک نشان طلا از سوی کامران مردانی پور، دو نشان نقره پوریا عرفانیان و بهنام اسبقی در جایگاه سوم این پیکارها قرار بگیرند.

تیم ملی روسیه با کسب 3 نشان طلا و 2 برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد، تیم دانشگاه کره جنوبی با دو طلا و یک برنز نایب قهرمان شد، هیات تکواندو استان تهران با یک نشان طلا و دو نقره بر روی سکوی سوم ایستاد و تیم ملی ایتالیا با یک طلا، یک نقره و دو برنز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

لازم به ذکر است هوگوپوشان شایسته استان تهران در این رقابتها به مصاف قهرمانان ازجهان و آسیا رفتند که از نکات حائز اهمیت این مسابقات حضور قهرمانان و ملی پوشان به نام قاره آسیا بود.

نتایج مبارزات انجام شده در دومین روز از تورنمنت بین المللی روسیه توسط هوگوپوشان اوزان فرد تیم هیات تکواندو استان تهران به شرح ذیل است:

وزن اول:

کامران مردانی پور مرد طلایی تکواندو پایتخت در نخستین مبارزه خود با نتیجه 2 بر صفر حریفی از کشور میزبان را شکست داد،در دومین دیدار خود بار دیگر حریفی از کشور روسیه را با نتیجه 5 بر یک از پیش رو برداشت،در سومین مبارزه مردانی حریف از کره را در راند طلایی برد در پای فینال تکواندو کار اکراینی را 7 بر 5 شکست داد تا به فینال وزن یک برسد،مردانی در فینال این رقابتها به مصاف تکواندو کار روسی رفت در بازی حساس توانست در راند طلایی پیروز میدان شود و نشان طلای وزن یک را تصاحب کند.

وزن سوم:(تهران دراین وزن دارای دو نماینده بود)

محمد خمسه در اولین دیدار خود به مصاف تکواندو کار روسی رفت و 17 بر 3 حریف خود را شکست داد،در دومین مبارزه خودنیز بار دیگر به مصاف هوگوپوشی از کشور میزبان رفت و 12 بر 9 پیروز میدان شد اما در بازی سوم خود به مصاف حریف قدرتمندی ازکشور کره رفت که نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا فیلیپین را در کارنامه خود داشت،که با نتیجه 19 بر10 بازی را واگذارکرد و از دور رقابتها حذف شد .

نیما معظمی دیگر نماینده تیم هیات تکواندو استان تهران نیز در اولین دیدار خود با نتیجه 8 بر 7 به حریف روسی خود باخت و حذف شد.

وزن پنجم:

امیر حسین ساسان در نخستین مبارزه خود با نتیجه 9 بر 2 حریف روسی خود راشکست داد و در دومین مبارزه به مصاف قهرمان مسابقات نظامیان جهان از کشور برزیل رفت و با نتیجه 5 بر 4 بازی را واگذار کرد.

وزن هفتم:

پوریا عرفانیان آخرین نماینده تیم منتخب استان تهران بود که توانست در اولین مبارزه با نتیجه 8 بر 7حریف روسی را شکست دهد، در دومین رقابت خود باز هم تکواندو کاری ازکشور روسیه را شکست دادتا به فینال این رقابتها راه یابد،عرفانیان در فینال مقابل حریفی از روسیه که دارنده مدال طلای اروپا، برنز قهرمان جهان و نقره المپیک باکو راداشت رفت و با نتیجه 5 بر صفر بازی را واگذار کرد و عنوان نایب قهرمانی این رقابتها را از آن خود کرد.

شایان ذکراست در نخستین روز این رقابتها دراوزان زوج، بهنام اسبقی، هوگوپوش وزن 68- کیلوگرم تیم منتخب پایتخت برای کسب این مدال پس از یکدور استراحت و حاضر نشدن حریف روسی خود درسومین بازی خود 13 بر یک حریف روسی رابرد، سپس هوگوپوش قزاقستانی را با نتیجه 13 بر یک از پیش رو برداشت، بهنام در بازی پنجم خود حریف از کشور میزبان را با نتیجه 4بر3 شکست داد وبه مرحله نیمه نهایی رسید و در پای فینال 11 بر 7 هوگوپوش روسی را از پیش رو برداشت، اما در فینال این رقابت ها 7بر 4 نتیجه را به حریف کره ای واگذار کرد و نایب قهرمان شد.
همچنین امیر حسین امیدی دیگر نماینده تیم منتخب استان تهران در وزن 80- کیلو گرم در بازی اول خودحریفی از آذربایجان را با نتیجه 17بر2 با امتیاز ناکدانی برد و در بازی دوم نتیجه را 8بر4 به حریف نروژی واگذار کرد، فرشاد قیاسی در وزن هشتم نیز در مبارزه اول حریف روس خود را بانتیجه 7بر 3 شکست داد و در دور بعد 8 بر 3 مغلوب حریفی از کشور میزبان شد.

هدایت این تیم در این رقابت‌ها برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و مهدی احمدی به عنوان مربی می‌باشد.

گفتنی است؛ امتیاز این دوره از مسابقات G2 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 20، 12 و 7٫20 امتیاز برای رنکینگ جهانی و المپیکی تعلق می‌گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون تکواندوی جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران نهادی است که برای اداره امور مربوط به ورزش تکواندو در ایران در سال 1363 هجری خورشیدی به ریاست آقای سید مصطفی صفوی تاسیس شد و هم اکنون رئیس این فدراسیون آقای سید محمد پولادگر می‌باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش