کد: 13950705138444750

میرشفیع خبر داد

پرداخت 1080میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران

کد: 13950705138444750

https://goo.gl/ZMhAXy

، تهران , (اخبار رسمی): مشاور وزیر راه در امور روستایی‌ خبر داده که به دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شده است1080 میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران راه روستایی از محل اسناد خزانه اسلامی پرداخت شود.

پرداخت 1080میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی ، محمدحسین میرشفیع گفته است:  200 هزار کیلومتر شبکه راه روستایی در کشور داریم که 105 هزار کیلومتر آن آسفالت و 95 هزار کیلومتر آن خاکی است که البته این راه‌های خاکی در مناطقی با جمعیت روستایی بسیار پایین قرار دارد که برخی از آنها، راه شبکه‌ای و برخی راه روستاهای زیر 20 خانوار است.

وی ادامه داد: حدود 4 هزار پروژه در روستاها داریم و امروز برخورداری جمعیتی روستاها از راه روستایی 91.5 درصد است.

میرشفیع اظهار داشت: در واقع از 21.5 میلیون نفر جمعیت روستایی کشور، 91.5 درصد از راه آسفالت برخوردار هستند و 99 درصد راه دسترسی روستایی دارند.

مشاور وزیر راه در امور روستایی‌ ادامه داد: برنامه داریم تا سال آینده برخورداری جمعیتی روستاییان از راه آسفالت به 95 درصد برسد.

میرشفیع گفت: در این باره مطالعات شبکه کامل شده و نسبت عدم برخورداری شهرستان‌ها مشخص شده‌اند.

* پرداخت 1080 میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران راه روستایی

مشاور وزیر راه در امور روستایی‌ بیان کرد: به دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور (نوبخت) مقرر شده است 1080 میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران راه روستایی پرداخت شود.

وی ادامه داد: پرداخت این مطالبات از محل اسناد خزانه اسلامی خواهد بود که به زودی عملیاتی خواهد شد.

مرشفیع اضافه کرد: این امر موجب اطمینان پیمانکاران و تشویق آنها به پیشرفت کارهایی اجرایی می‌شود و بدین ترتیب پروژه‌ها سریع‌تر پیش خواهد رفت؛ البته پیمانکاران همیشه از دولت جلوتر هستند، قبل از دریافت پول کار می‌کنند و اغلب طلب‌کار دولت هستند که از آنها قدردانی می‌کنیم.

* برنامه‌ریزی آسفالت و احداث 35 هزار کیلومتر راه روستایی‌

وی اظهار داشت: در مطالعات خود برنامه‌ریزی کرده‌ایم که 17 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت و 18 هزار کیلومتر راه روستایی احداث شود که برخورداری جمعیتی روستایی را به 97 درصد افزایش می‌دهد.

مشاور وزیر راه در امور روستایی‌ بیان کرد: برای اجرای این کار 10.4 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.