کد: 13950705138704750

جعفری مطرح کرد

احداث 300 کیلومتر بزرگراه در خراسان جنوبی

کد: 13950705138704750

https://goo.gl/jwZQrV

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ما 300 کیلومتر بزرگراه احداث کرده‌ایم گفت: سهم بزرگراه‌های استان نسبت به شاخص کشوری کم است.

احداث 300 کیلومتر بزرگراه در خراسان جنوبی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و زارت راه و شهرسازی،مهدی جعفری با اشاره به وضعیت بزرگراه‌های استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ما 300 کیلومتر بزرگراه به بهره‌برداری رساندیم، به همین میزان هم پروژه بزرگراهی در دست ساخت داریم و مشغول بررسی احداث 800 کیلومتر بزرگراه هم هستیم.

وی با بیان اینکه باید در خراسان جنوبی هزار و200 کیلومتر بزرگراه احداث شود تا به شاخص متوسط کشوری دست یابیم افزود: اگر 80 درصد پروژه‌های در دست اجرای بزرگراه های استان تکمیل شود به متوسط کشوری می‌رسیم.

مدیرکل راه و شهرسازی اسان خراسان جنوبی ادامه داد: در سفر هیئت دولت به استان پروژه جاده‌ای مصوب شد به طول 100 کیلومتر که این پروژه تا کنون بیشرفت فیزیکی 40 درصدی داشته است.

جعفری افزود: با توجه به 800 کیلومتر پروژه بزرگراهی که در دست مطالعه داریم، در جلساتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که احداث و مطالعه 500 کیلومتر بزرگراه جدید را نیز در دستور کار قرار بدهیم و در صورت اجرایی شدن این مطالعه تمام مراکز شهرستان‌های استان به مرکز خراسان جنوبی با بزرگراه متصل خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به استان کرد و گفت: براساس مصوبه سفر اخیرهیات محترم دولت به استان 7 قطعه بازسازی در دستورکار قرار گرفت که یکی مربوط به باند دوم بیرجند –زاهدان است که دوبخش را شامل می‌شود که یک قطعه درمحوربیرجند – سربیشه و قطعه دیگرمربوط به نهبندان است.

وی افزود: اجرایی شدن این مصوبه در سال گذشته 33 میلیارد تومان اعتبار مصوب با توجه به قانون بودجه داشت که از این منابع مصوب، 6 میلیارد تومان مربوط به محور بیرجند- زاهدان، 20 میلیارد تومان مربوط به قطعه دوم محور بیرجند- قاین- خضری دشت بیاض و 7 میلیارد تومان هم برای محور دیهوک – راور درنظرگرفته شده است.

جعفری ادامه داد: برای اجرایی شدن این مصوبه وزارت راه و شهرسازی متعهد به آسفالت 20 کیلومتر در محور بیرجند - زاهدان، 20 کیلومتر در قطعه دیهوک - راور شد و 60 کیلومتر هم مربوط به محوربیرجند - قاین- خضری است که کل این پروژه پیشرفت 40 درصدی داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی اسان خراسان جنوبی اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید کرد و گفت: در این دولت تا به حال ما 255 کیلومتر راه اصلی احداث کردیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.