کد: 13950706139635700

به ادارات کل حفاظت محیط زیست استان هــا ابلاغ شد

ضوابط جدید استقرار واحدهای صنعتی وتولیدی وخدماتی

کد: 13950706139635700

https://goo.gl/Qygwvm

، تهران , (اخبار رسمی): ضوابط جدید استقرار واحدهای صنعتی وتولیدی وخدماتی به ادارات کل حفاظت محیط زیست استانهــا ابلاغ شد.

ابلاغ جدید به ادارات کل حفاظت محیط زیست استانهــا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ، حمید جلالوندی ، مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبرگفت: در اجرای مفاد ماده 7 ضوابط استقرار واحدهای صنعتی وتولیدی کارگروهی بصورت مداوم و مستمر متشکل از نمایندگان تام الاختیار ارگان های صادرکننده جواز تاسیس به مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل می شود.
 
وی افزود: کدهای جدید ویا تطبیقی با رده های موجود بصورت فهرست تهیه وجهت اجرا به ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها ابلاغ می شود.
 
جلالوندی تصریح کرد: ضوابط استقرار واحدهای صنعتی وتولیدی در کمیته های مشترک سازمان حفاظت محیط زیست ونماینده تام الاختیار وزارت صنعت ،معدن وتجارت و وزارت جهاد کشاورزی  تا پایان مرداد ماه  امسال تایید وتصویب شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

منتشر شده در سرویس:

محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.