اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706139905791

معاون اجرایی رییس جمهور:

100درصد توزیع دارو با شرکتهای پخش است

کد: 13950706139905791

https://goo.gl/UlBPWM

، (اخبار رسمی): صنعت پخش بازوی توانمند دولت است، همچنین صنعت پخش یکی از صنایع پیشرو در عرصه استقلال بوده و این مسئله می‌تواند فعالیت‌ های این بخش را توسعه دهد.

100درصد توزیع دارو با شرکتهای پخش است

به گزارش اخبار رسمی  به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، محمدشریعتمداری ،معاون رئیس جمهور در حاشیه همایش صنعت پخش ایران، با اعلام این خبر گفت: یکی از موثرترین صنایع در سیاست کلان اقتصاد مقاومتی صنعت پخش است.وی افزود: صد در صد توزیع داروهایی کشور توسط شرکت پخش انجام می شود و توزیع بخش اعظمی از محصولات غذایی و فراورده های آرایشی و بهداشتی نیز به وسیله آنها انجام می شود.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید گستره این فعالیت را بیشتر کرد و آن را بیش از پیش توسعه داد،افزود: باید تشکر کنیم از بنیانگذاران این صنعت که شصت سال پیش برای اولین بار صنعت پخش کشور را ایجاد کردند.

وی همچنین گفت:بنده به نوبه خود از مجموعه دارویی کشور که کالای حساسی مثل دارو را با ایجاد شبکه های ایمن به کفایت در عرصه پهناور کشورمان توزیع می کنند تشکر می کنم چرا که  یکی از موثرترین صنایع در سال های اخیر صنایع تولیدی دارویی کشور است که توانایی های قابل ملاحظه ای را برای فعالیت های خود در نظر گرفته اند و در حال توسعه آن هستند.

این مقام مسوول گفت: از این منظر اقدامات موثری در حوزه دارو برداشته شده است و صنعت پخش یکی از این صنایع مهم است. این مقام مسوول ادامه داد: صنعت پخش یکی از صنایع پیشرو در عرصه استقلال بوده و این مسئله می‌تواند فعالیت‌ های این بخش را توسعه دهد.دولت یازدهم با بکارگیری تدبیر و عقلانیت قدم‌های موثری در توسعه برنامه چشم انداز کشور بر داشته که انجام مذاکرات برجام بازارهای هدف بسیاری را برای تولید کنندگان داخلی ایجاد کرد.

شریعتمداری ادامه داد: مذاکرات برجام موجب آرامش اقتصادی شد که امروز با تولید 8 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی به سمت اجرای اقتصاد مقاومتی در حرکت هستیم.در فضای کسب و کار جایگاه کشور از رتبه 152 به 117 ارتقا یافته که دولت تدبیر و امید طرح فعالیت اقتصادی را فعال و اجرایی کرده است.

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه در موضوع برخورد با قاچاق بالغ بر 10 میلیارد دلار از کالاهای قاچاقی در کشور گرفته شده و در واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.  ادامه داد:صنعت پخش نقشی اساسی در اجرای اقتصاد مقاومتی داشته و با واسطه‌گری هوشمند و کاهش هزینه قدم‌های موثری برای تولید ثروت، افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال برداشته است.

وی تاکید کرد: صنعت پخش یکی از عوامل موثر در توانمندی دولت بوده به طوری که صد در صد تولیدات دارویی کشور به وسیله این صنعت مهم جا به جا می‌شود و من امیدوارم با فعالیت بیشتر در بخش دارویی معیارهای این صنعت به سمت بین المللی شدن برود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان