اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950710144555791

هشدار برای مصرف زیاد قند و شکر در کشور

کد: 13950710144555791

https://goo.gl/fS05Av

، (اخبار رسمی): از اثرات نامطلوب مصرف زیاد قند وشکر می توان به ابتلا به چاقی، خطر بیماری قلبی ،دیابت ،تضعیف سیستم ایمنی، افزایش تری گلیسرید و کلسترول بد خون، تداخل در جذب کلسیم و منیزیم و پوکی استخوان، پوسیدگی دندان ها و... اشاره کرد.

هشداربرای مصرف زیاد قند و شکر در کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو ، زهرا مجدی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو با اشاره به این موضوع که ما امروزه  شاهد افزایش روزافزون مصرف قند و محصولات شیرین هستیم گفت: این موضوع میتواند عوارض متعددی نظیر اضافه وزن، دیابت، بیماری قند و آرتریت را در سنین بالاتر به دنبال داشته باشد. حتی آمار نیز نشان می ‌دهد که سرانه مصرف‌ قند و شکر در کشور ما نسبت به وضعیت جهانی، بسیار بالاست، به طوری که برآورد می ‌شود هر ایرانی به طور متوسط سالانه مقدار 29 تا 30 کیلوگرم قند و شکر مصرف می‌ کند که از میانگین جهانی که حدود 19 تا 20 کیلوگرم است، به مراتب بیشتر است.

زهرا مجدی در ادامه به مهمترین اثرات نامطلوب مصرف زیاد قند وشکر از جمله ابتلا به چاقی، خطر بیماری قلبی، دیابت، تضعیف سیستم ایمنی، افزایش تری گلیسرید  وکلسترول بد خون، تداخل در جذب کلسیم و منیزیم و پوکی استخوان، پوسیدگی دندان ها و... اشاره کرد و توصیه کرد که قندها را کاملا" از رژیم غذایی خود حذف نکنید  فقط کافی است مصرف قندهای خالص را برای خود محدود کنیم، به عبارتی کاهش مصرف قند، شکر، شیرینی،  شربت، آب نبات، را به تدریج در رژیم روزانه ی خود اعمال کنیم.

وی تاکید کرد: در مطالعه ی برچسب های غذایی بسیار دقیق باشید، جدول نشانگر رنگی تغذیه ای  که اخیرا بر روی برچسب مواد غذایی درج می شود راهنمای خوبی برای انتخاب بهتر و صحیح تر مواد غذایی می باشد، مواد غذایی حاوی قند کمتر و کم خطرتر را انتخاب نمایید . ودر نهایت اینکه به یاد داشته باشید در بسیاری از موارد حتی در متون علمی از شکر و نمک به عنوان دو سم سفید نام برده می شود پس دقت کنید این سم به ظاهر خوش طعم را بیهوده وارد بدن خود نکنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی