اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950711147605791

نقش داروساز در سیاست گذاری های دارویی

کد: 13950711147605791

https://goo.gl/4zm7yq

، (اخبار رسمی): معاون طرح و برنامه سازمان غذا و دارو از اهمیت نقش داروساز در سیاست گذاری های دارویی سخن گفت.

نقش داروساز در سیاست گذاری های دارویی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  سازمان غذا و دارو،فرزاد پیرویان، معاون طرح و برنامه سازمان غذا و دارو در نشست تخصصی بررسی چالش های حوزه دارویی گفت: در حال حاضر متولی حوزه دارویی کشور سازمان غذا و دارو است اما استقلال این سازمان از سیاستگذاری های دولتی، تنها روی کاغذ معنا دارد.

وی ادامه داد: وظیفه سازمان غذا و دارو ایجاد زیرساخت های لازم برای دسترسی مردم به داروی ایمن، کارا  و با قیمت مناسب است و تنظیم واردات و تولید دارو به هیچ عنوان وظیفه این سازمان نیست.

این مقام مسئول تصریح کرد: در طرح تحول نظام سلامت، حوزه ی دارویی تا حدودی مغفول مانده است، درحالی که از هفت محور این طرح، چهار بخش مستقیما به نوعی در حوزه ی دارو تعریف می شود.

 پیرویان گفت:  قانون مقررات امور پزشکی، دارویی، آشامیدنی و خوراکی مصوب سال 1334 در چهارچوب قانونی مقطع زمانی خود ، به خوبی تعریف شده بود اما در حال حاضر مدت هاست که تاریخ مصرفش به پایان رسیده است.

معاون طرح و برنامه سازمان غذا و دارو جایگاه خوب داروسازان در کشورهای توسعه یافته  با توجه به جمعیت بالایی که دارند را نتیجه ی فعالیت های انجمن داروسازان آن ها دانست و عنوان کرد: در ایران از پتانسیل بخش خصوصی به درستی استفاده نمی شود.

وی بیان کرد: جامعه شناخت کاملی از داروساز ندارد و سیستم هم اقدام موثری در این زمینه نداشته است.

 پیرویان گفت: از عوامل ایجاد حساسیت در حوزه ی دارویی،صنف داروسازان، است و  گامی که از سوی دانشجویان داروسازی شیراز، برداشته شده است حرکت مثبتی است و سازمان غذا و دارو آماده همکاری کامل با دفتر مطالعات راهبردی دارویی و ارائه اطلاعات مورد نیاز در حوزه دارویی کشور است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان