اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950725159195596

نرخ خرید تضمین خرما جوابگو کشاورزان نیست

کد: 13950725159195596

https://goo.gl/z1ZfFs

، تهران , (اخبار رسمی): در شرایط فعلی با اعمال نرخ خرید تضمینی به خرید فروش توافقی پشت کرده و 20 سال به عقب باز گشتیم.

نرخ خرید تضمین خرما جوابگو کشاورزان نیست

به گزارش اخباررسمی به نقل از کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، علی اصغر موسوی دبیر انجمن خرما  در خصوص وضعیت خرید تضمینی خرما اظهار داشت: امسال میزان خرید تضمینی خرما در برخی مناطق جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان نسبت به سال های گذشته بهبود یافته است.

وی با اشاره به اینکه نرخ خرید تضمینی جوابگوی هزینه کشاورزان نیست، بیان کرد: پیش از این نرخ خرید تضمینی خرما با تلاش و مساعدت انجمن خرما به خرید توافقی تبدیل شده بود که متاسفانه در شرایط فعلی با اعمال نرخ خرید تضمینی 20 سال به عقب باز گشتیم.

موسوی درخصوص افزایش قیمت خرما در بازار گفت: سود جویان در ایامی که تقاضا برای این محصول افزایش می یابدنرخ ها را بالا ببرند.

وی با بیان اینکه با برداشت محصول از مناطق خوزستان، بوشهر و فارس قیمت ها کاهش می یابد، افزود: سالانه یک الی یک میلیون و 100 هزار تن خرما در کشور تولید می شود که از این رقم حدود 500 هزار تن در داخل مورد استفاده قرار می گیرد.

موسوی با بیان اینکه سرانه مصرف خرما در عربستان 7 کیلو است،تصریح کرد:  این در حالی است که سرانه مصرف خرما در کشور ما 1.2 کیلو است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانون انجمن های صنایع غذایی ایران

کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در سال 1382 با مشارکت انجمن‌های فعال در صنایع غذایی کشور تشکیل شده است. هدف از تشکیل کانون، ایجاد هماهنگی بین تشکل‌های موجود جهت برقراری و حفظ ارتباط منظم با مراجع ذیصلاح و پیگیری مسائل و مشکلات اعضاء به صورت گروهی، برنامه‌ریزی برای ارائه الگوها و طرح‌های کارشناسی و موثر جهت توسعه بهره‌وری و بهبود صنایع غذایی کشور می‌باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی