کد: 13950726161305689

با تلاش یک شرکت فناور

سازه‌های ساحلی با دانش فنی بومی تولید می‌شوند

کد: 13950726161305689

https://goo.gl/Yo1DBG

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از شرکت‌های فناور فعال در حوزه ساحلی موفق شده است طراحی و ساخت و تعمیر انواع سازه های دریایی و فراساحلی را با تکیه به دانش بومی ممکن کند.

سازه‌های ساحلی با دانش فنی بومی تولید می‌شوند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرشید سید حسینی مدیر عامل شرکت صنایع فراساحل ،طراحی، ساخت و تعمیر انواع شناور و همچنین طراحی، ساخت و نصب سازه های فراساحلی را از توانمندی‌های این شرکت فناور برشمرد و افزود: این هولدینگ فناور با توانمندی شرکت‌های تابعه خود توانسته است سازه‌ها و اسکله‌های ساحلی را بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و تولید کرده و همچنین زمینه صادرات این محصولات به کشورهای منطقه را فراهم کند.

این فعال فناور، تعمیر شناورهای ساحلی را از دیگر دستاوردهای این شرکت برشمرد و افزود: طراحی پایه و تفصیلی انواع شناورها با استفاده از نرم افزارهای و نیز تهیه نقشه های مهندسی کارگاهی و ساخت بر پایه نرم‌افزارهای سه بعدی از توانمندی‌های این شرکت به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: این شرکت توانمندی ساخت 4 فروند شناور در سال تا ظرفیت 80 هزار DWT را داراست و نیز طراحی ، ساخت و تعمیر انواع شناورها تا ظرفیت سه هزار DWT (ازجمله کاتاماران،صیادی، مسافربری ، یدک‌کش ، لندینگ کرافت، بارج و...) و همچنین انواع شناورهای LNG ,VLCC,LPG به تعداد 2 فروند در سال را در کنار تعمیر سالیانه 20 فروند شناور محقق ساخته است.

حسینی به طراحی و ساخت و تعمیر انواع سازه های دریایی و فراساحلی اشاره کرد  گفت: سازه های نفت و گاز به صورت ساحلی و فراساحلی از جمله انواع جکت ها ،عرشه های نفتی،گازی و پالایشگاه ها تا ظرفیت 35هزار تن در سال توسط این شرکت ساخته می‌شوند.

مدیر شرکت صنایع فراساحل افزود: عملیات توزین و بالابری فوق سنگین، پیش راه اندازی و راه اندازی در خشکی و دریا، به آب اندازی سکوهای فراساحل تا وزن 8000 تن و نیز ساخت و تعمیر انواع سکوهای شناور( جک آپ) از دیگر توانمندی‌های این شرکت به شمار می‌روند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف