کد: 13950727162185858

گذرگاه های عابرین پیاده تجهیز شد

دستگاه پوش باتن دارای آلارم های دیداری و شنیداری

کد: 13950727162185858

https://goo.gl/vsa6lY

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از تجهیز گذرگاه های عابرین پیاده به دستگاه پوش باتن دارای آلارم های دیداری و شنیداری جهت ارتقاء ایمنی عبور عابرین پیاده خبر داد.

دستگاه پوش باتن دارای آلارم های دیداری و شنیداری

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازروابط عمومی شرکت کنترل ترافیک تهران، وزیری با اشاره به اینکه خطر تصادفات منجر به جرح و فوت بیش از همه عابرین پیاده را تهدید می کند و بالاخص افراد روشندل،کم توان جسمی و کهنسال در معرض خطر بیشتری قرار دارندگفت:100 گذرگاه​ عابر پیاده به دستگاه های پوش باتن مجهز به آلارم های دیداری و شنیداری مجهز شده است.

وی گفت: دستگاه های پوش باتن  بر اساس زمان بندی چراغ های عابر، سیگنال های دیداری و شنیداری مناسب تولید کرده تا عابرین پیاده در زمان مناسب با اطمینان و امنیت کافی از عرض خیابان عبور نمایند. این کلیدهای فشاری (PUSH BUTTON) مجهز به بلندگو جهت اعلام وضعیت چراغ راهنمایی مربوط به محور مورد نظر عابر پیاده برای عبور می باشند، به این صورت که نوع سیگنال پخش شده توسط دستگاه برای عابر پیاده برای حالات مختلف چراغ راهنمایی (سبز، احتیاط و یا قرمز) متفاوت می باشد. این صدا به عابرین پیاده به ویژه روشندل کمک می کند که با تشخیص جهت پخش صدا ، خود را به محل نصب دکمه فشاری رسانده و با فشار دادن دکمه مربوطه درخواست خود برای عبور از عرض خیابان را اعلام نمایند و در اولین زمان ممکن چراغ راهنمایی سواره رو،  قرمز شده و چراغ عابر پیاده مربوط به محور مورد نظر فرد متقاضی عبور از عرض خیابان سبز می شود. همزمان صدای سیگنال بلندگوی دستگاه، متناسب با وضعیت جدید تغییر می کند.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران  ادامه داد: در حالت چراغ سبز عابر پیاده آلارم سیستم به صورت تک پالس هایی به فاصله یک ثانیه می باشد و در انتهای چراغ سبز در هر ثانیه دو پالس کوتاه جهت اطلاع رسانی به عابرین پیاده پخش می شود.

مهندس وزیری افزود: دستگاه بطور خودکار قادر به تشخیص سطح صوت محیط بوده بطوری که در ساعات خلوت روز و شب، آلارم های صوتی در پایین ترین سطح پخش می شوند تا مزاحمتی برای ساکنین اطراف خیابان ایجاد نشود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت کنترل ترافیک تهران

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وظیفه مدیریت حمل و نقل شهر تهران (تحت پوشش شهرداری تهران) را بر عهده دارد. و هم اکنون با دارا بودن بیش از یک هزار دوربین و بیش از هزار کیلومتر شبکه گسترده فیبرنوری به عنوان زیر بنای مخابراتی علاوه بر مرکز اصلی کنترل ترافیک، شش مرکز کنترل ترافیک فرعی نیز در شهر تهران فعالیت دارد که در کنار این مرکز اصلی‌، به ارایه خدمات به شهروندان مشغول است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه