اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950727162445435

معاون اول رییس جمهور:

بااتکا به اقتصاد دریا مشکل بیکاری را حل کنیم

کد: 13950727162445435

https://goo.gl/QiCxdT

، تهران , (اخبار رسمی): معاون اول رییس جمهور اقتصاد دریا را اقتصادی پردرآمد و اشتغالزا توصیف کرد و گفت: اقتصاد دریا اقتصادی بزرگ است و ایران با داشتن ظرفیت های فراوان در این بخش هم می تواند مشکلات بیکاری را مرتفع سازد و هم می تواند گام هایی در جهت توسعه کشور بردارد.

بااتکا به اقتصاد دریا مشکل بیکاری را حل کنیم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی ، اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از پروژه های ملی صنایع دریایی کشور که در مجتمع کشتی ساز و صنایع فراساحل ایران برگزار شد اظهار داشت: متاسفانه ایران بهره کمی از اقتصاد دریا داشته است و آنطور که باید نتوانسته از ظرفیت های این بخش استفاده کند.

معاون اول رییس جمهور ترانزیت کالا در حمل و نقل دریایی، شیلات و صنایع دریایی را از جمله بخش های مرتبط با اقتصاد دریا برشمرد و گفت: ایران ظرفیت آن را دارد که در این زمینه ها بتواند گام های موثری بردارد.
وی همچنین یکی از نقاط ضعف کشور را استقرار جمعیت کم در سواحل کشور دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه بخشی از سواحل کشور خالی از سکنه است و در برخی مناطق نظیر جاسک و چابهار به دلیل محدودیت ها و محرومیت ها، تراکم جمعیت و سکنه وجود ندارد.
دکتر جهانگیری با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران در سواحل عمان و خلیج فارس افزود: سواحل دریای عمان و خلیج فارس از جمله سواحلی هستند که می توانیم آن را به کانون توسعه تبدیل نماییم.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به تردد فراوان کشتی های سایر کشورها از خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: امروز با توجه به افزایش استخراج گاز و حمل و نقل انرژی و محصولات پتروشیمی از طریق کشتی، شاهد تردد فراوانی از خلیج فارس و تنگه هرمز هستیم و ایران می تواند درآمد قابل توجهی از طریق ارائه خدمات به این کشتی ها کسب کند.
وی افزود: در گذشته بخش زیادی از نیازهای مرتبط با صنایع دریایی و سازه های دریایی از خارج از کشور تامین می شد اما با ارتقاء توانمندی داخلی، امروز بخش عمده ای از این نیازها در داخل کشور تامین می شود.
دکتر جهانگیری یکی از ضرورت های توسعه صنایع دریایی و ساخت کشتی در داخل کشور را مشخص کردن ساز و کار تامین مالی برای اجرای این طرح ها دانست و گفت: اگر ساز و کار تامین مالی برای اجرای این گونه پروژه ها مشخص شود بی تردید صنعت کشتی سازی در ایران به راه خواهد افتاد و ایران با داشتن نیروهای مجرب و بازار مناسب در کشورهای اطراف می تواند به یک کشتی ساز بزرگ تبدیل شود.
معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب بتوانیم از مشکلات عبور کنیم و ایران بتواند جایگاه مناسب خود را در صنعت دریایی بدست آورد و از فرصت های موجود در این بخش استفاده کند چرا که توسعه این بخش یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است و اگر می خواهیم به منویات رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم، مهمترین گام استفاده از ظرفیت های داخلی کشور است.
در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت هم با تاکید براینکه رقابت در بخش کیفیت، قیمت و زمان بندی تحویل از اهمیت زیادی در صنعت کشتی سازی برخوردار است گفت: باید برای رسیدن به توانمندی شرکت های کشتی سازی در سایر کشورها هدف گذاری مناسبی انجام دهیم و با جدیت آن را دنبال کنیم.
در این مراسم مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران هم گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی ارائه کرد و سپس تفاهم نامه ای میان این مجتمع و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای تحویل شناور اقیانوس پیمای کانتینر بر ایران ـ کاشان به امضا رسید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بنادر و دریانوردی

آئین نامه های معاملات مالی در تاریخ 24 خرداد ماه 1349 و آئین نامه استخدامی سازمان بنادر و کشتیرانی در تاریخ 6 مرداد 1349 مورد تصویب شورای عالی سازمان قرارگرفت و این سازمان در سال 1353 مجددا از وزارت دارایی منتزع و به وزارت راه وترابری انتقال یافت. به موجب مصوبه مورخ 10/2/1387 مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان که طی نامه شماره 79/12223 مورخ 29/02/1387 به مجلس شورای اسلامی واصل گردید. نام سازمان بنادر و کشتیرانی به سازمان بنادر و دریانوردی تغییر یافت و کلیه قوانین و مقررات حاکم بر سازمان بنادر و کشتیرانی عیناً در سازمان بنادر و دریانوردی حاکم و جاری گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان