اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950727162625435

در هجدهمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی مطرح شد

پیشنهاد تدوین قانون جامع دائمی درحوزه دریا

کد: 13950727162625435

https://goo.gl/WyRZky

، تهران , (اخبار رسمی): محمد سعیدنژاد‌گفت: در منطقه مکران که از عقب ماندگی مضاعفی برخوردار است و موقعیت استراتژیکی دارد تهیه، تنظیم و تدوین راهکارهای مرتبط در قالب قانونی جامع ضروری به نظر می‌رسد.

پیشنهادتدوین قانون جامع دائمی درحوزه دریا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  سازمان بنادر و دریانوردی ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز (سه شنبه، 27 مهرماه) در آیین گشایش هجدهمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی اظهار کرد: دریا به عنوان محور اصلی برنامه ششم مورد تاکید است که امیدواریم نمایندگان مجلس در این برنامه به موضوع توسعه دریامحور توجه و عنایت کافی داشته باشند و در تدوین قانون برنامه ششم، مبحث توسعه دریا محور در دستور کار باشد.

محمد سعیدنژاد با اشاره به اینکه بعد از قانون برنامه ششم توسعه باید به تدوین قانون جامع دائمی در حوزه دریا توجه کرد؛ گفت: در منطقه مکران که از عقب ماندگی مضاعفی برخوردار است و موقعیت استراتژیکی دارد تهیه، تنظیم و تدوین راهکارهای مرتبط در قالب قانونی جامع ضروری به نظر می‌رسد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه با عبور از گردنه ظالمانه تحریم همه محدودیت‌های ما در بخش دریا از بین رفته است، گفت: باید امکانات توسعه دریامحور فراهم شود و آنچه در حوزه صنایع دریایی داریم به سند رسمی در کشور تبدیل شود.

وی افزود: براساس آخرین آمار سهم درآمد بخش دریایی اعم از حوزه‌های نفت، گاز، حمل و نقل، بنادر، شیلات و غیره 16 تا 17 میلیارد دلار و 4.1 درصد از GDP کشور است.

سعیدنژاد گفت: باید در اقدامی همه جانبه نگاه عمومی در زمینه دریایی و حوزه‌های مختلف به صورت متوازن فراهم شود.

وی گفت: در توسعه دریامحور و تقویت بخش دریایی، توسعه دانشگاه‌های دریایی نیز ضروری است، البته گام‌هایی در این زمینه برداشته شده است اما کافی نیست و باید متخصصان حوزه دریایی با همکاری متولیان این صنعت در دانشگاه‌های ما تربیت شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنایع دریایی اشاره کرد و گفت: برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان لازم است تلاش‌های افزون داشته باشیم.

سعیدنژاد به تکمیل فاز دوم بندر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: فاز سوم درحال تکمیل است که به دو صورت فاینانس و BOT اجرا می‌شود که زیرسازی و اسکله از محل فاینانس و روسازی فاز سوم از محل BOT است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بنادر و دریانوردی

آئین نامه های معاملات مالی در تاریخ 24 خرداد ماه 1349 و آئین نامه استخدامی سازمان بنادر و کشتیرانی در تاریخ 6 مرداد 1349 مورد تصویب شورای عالی سازمان قرارگرفت و این سازمان در سال 1353 مجددا از وزارت دارایی منتزع و به وزارت راه وترابری انتقال یافت. به موجب مصوبه مورخ 10/2/1387 مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان که طی نامه شماره 79/12223 مورخ 29/02/1387 به مجلس شورای اسلامی واصل گردید. نام سازمان بنادر و کشتیرانی به سازمان بنادر و دریانوردی تغییر یافت و کلیه قوانین و مقررات حاکم بر سازمان بنادر و کشتیرانی عیناً در سازمان بنادر و دریانوردی حاکم و جاری گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان