چهارم آبان آغاز می شود

برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع هوافضا

کد: 13950803167575842

https://goo.gl/DT9cSR

، تهران , (اخبار رسمی): هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران از روز سه‌ شنبه چهارم آبان‌ماه آغاز به کار می کند.

برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع هوافضا

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های ایران، امین سالاری رئیس اتحادیه هوافضای ایران گفت: هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران از روز سه‌شنبه چهارم آبان‌ماه آغاز به کار می کند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه طرح های فناورانه ای رونمایی می شود، گفت: این مراسم از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است؛ همچنین طبق برنامه ریزی ها قرار است پرواز هواپیماهای بدون سرنشین را داشته باشیم.

سالاری با اشاره به پتانسیل‌های شرکت‌های داخلی برای ساخت قطعات و تعمیر و نگهداری هواپیما خاطرنشان کرد: ما به سازمان هوایی کشور اعلام کردیم که چهل شرکت داخلی توانایی و آمادگی ساخت قطعات هواپیما را دارند و  برخی از قطعات هواپیماهای خریداری‌شده در داخل کشور قابل تولید است.

وی گفت: ساخت هواپیمای 100 تا 150 نفره نیاز به دانش‌های فنی زیادی دارد که در این راستا باید با شرکت‌های خارجی مشارکت داشته باشیم؛ مسئولان تصمیم‌گیر در این حوزه از اتحادیه و شرکت‌های خصوصی دعوت به عمل نیاورده‌اند.

رئیس اتحادیه هوافضای ایران گفت: در حال حاضر 45 شرکت خصوصی در حوزه‌های الکترونیک، اویونیک و رادار فعال هستند؛ علاوه بر آن بیش از 60 شرکت داخلی نیز در حوزه قطعه‌سازی فعال شده‌اند که استانداردهای لازم را نیز دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد شرکت‌های فعال در حوزه تعمیر و نگهداری هواپیما 10 شرکت است، خاطر نشان کرد: به منظور توسعه فناوری‌های مربوط به هواپیماهای بدون سرنشین برنامه‌های تشویقی در این اتحادیه در حال برگزاری است.

سالاری با تاکید بر اینکه 220 شرکت فعال در این حوزه بیش از 10 هزار شغل مفید ایجاد کرده‌اند، تاکید کرد: این تعداد اشتغال در حالی است که کارآفرینی در حوزه هوافضا سرمایه‌گذاری‌های بالایی می‌طلبد و این شرکت‌های خصوصی بدون سرمایه‌های دولتی اقدام به اشتغال‌آفرینی کرده‌اند.

به گفته وی، در هفتمین نمایشگاه صنایع هوایی، قرار است بیش از 120 شرکت داخلی و خارجی که در  این حوزه فعالیت می کنند حضور داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سهامی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران

شرکت نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عنوان شرکتهای تجاری و اقتصادی ایران با بهره مندی از فضا، امکانات و تسهیلات نمایشگاهی منحصر به فرد و نیرو های متخصص، بستر وزمینه مناسبی رااز طریق برپایی نمایشگاههای تخصصی و بین المللی جهت تولید کنندگان، بازرگانان داخلی و خارجی مهیا ساخته است تا علاوه برعرضه و نمایش توانمندیها، سرمایه گذاریهای مشترک بین المللی خود را در محل این نمایشگاه توسعه بخشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش