اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950803168035638

بازرسی پلیس از 1270 انبار کالای قاچاق در کشور

کد: 13950803168035638

https://goo.gl/96he38

، تهران , (اخبار رسمی): سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به فعالیت وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی برای شناسایی انبارهای قاچاق کالا در کشور از بازرسی پلیس از 1270 انبار مظنون به کالای قاچاق خبر داد که به کشف مقادیر متنابهی کالای قاچاق منجر شده است.

بازرسی پلیس از 1270 انبار کالای قاچاق در کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاسم خورشیدی با اشاره به اقدامات کوتاه مدت و بلندمدت انجام شده در خصوص ساماندهی انبارهای کالا در کشور و برخورد با انبارهای کالای قاچاق اظهار کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ساماندهی انبارهای کشور دو راهکار کوتاه و بلند مدت را پیش بینی کرده است که در راهکار کوتاه مدت، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات از سال گذشته طرح ضربتی شناسایی انبارهای کالا را در دستور کار خود قرار دادند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزایش کشفیات به دست آمده کالاهای قاچاق در سال جاری را محصول اجرای این طرح ضربتی دانست و گفت: نیروی انتظامی در گزارش اخیر خود، از شناسایی بیش از 12 هزار محل نگهداری کالا در کشور خبر داد که از این تعداد، 1270 انبار به عنوان انبارهای مظنون به انبار کالاهای قاچاق مورد ارزیابی قرار گرفتند و مقادیر بسیاری کالای قاچاق از این انبارها کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به راهکار بلند مدت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ساماندهی انبارهای کالا در کشور نیز افزود: در حال حاضر بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سامانه جامع انبارها در حال شکل‌گیری است که بر اساس این سامانه، تمام انبارها و محل‌های نگهداری کالا در کشور شناسایی شده و نوع کالای وارد شده، مبدا و مقصد کالا در این سامانه ثبت می‌شود. لذا بدیهی است در صورت اجرای سراسری این طرح، انبارهایی که در این سامانه ثبت نشده باشند، به عنوان انبارهای غیرمجاز تلقی خواهند شد.
خورشیدی اضافه کرد: در حال حاضر اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سامانه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت نهایی شده و اجرای پایلوت آن در سمنان نیز به پایان رسیده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اینکه بزودی مرحله سراسری این طرح در کشور آغاز می‌شود، افزود: در حال حاضر با سازمان تعاون روستایی که بیش از 3500 انبار در کشور را در اختیار دارد، هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا انبارهای این سازمان را سامانه انبار ثبت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

با صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ابتدا دفتر این کانون در محل وزارت کشور تشکیل و پس از آن در سال 1383 در قالب یک ستاد زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را گسترش داد. در سال 1383، محمدباقر قالیباف با حکم رییس جمهوری به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب شد. پس از وی در آبان‌ماه سال 1384، محمدرضا نقدی، ریاست ستاد را عهده‌دار شد. سپس در تیرماه سال 1386، غلامحسین الهام، جایگزین نقدی شد و پس از الهام در اواخر آذرماه 1388، سعید مرتضوی و پس از وی در تیرماه سال 1391، فداحسین مالکی به ریاست ستاد رسید. در مهرماه سال 1392، با حکم حسن روحانی، رییس محترم جمهوری، حبیب‌الله حقیقی به عنوان رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز انتخاب شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون