اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950808171405596

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران مطرح کرد

استقبال پایین از نمایشگاه های تخصصی

کد: 13950808171405596

https://goo.gl/qUiIfE

، تهران , (اخبار رسمی): درست است که نمایشگاه دام و طیور تهران نمایشگاهی بین المللی است ولی واقعیت این است که شرکت های بین المللی چندانی در نمایشگاه شرکت نکرده اند و برندهایی هم که حضور دارند بیشتر به دنبال فروش کالاهای خود و ورود به بازار ایران هستند

استقبال پایین مخاطب از نمایشگاه های تخصصی

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، درحالی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه تخصصی این حوزه چند روزی است افتتاح شده و فردا به کار خود پایان می دهد که به گفته مهدی معصومی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار در تهران این نمایشگاه آن چنان که باید مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفته است و با رکود بازدید کننده و مخاطب مواجه شده است.

وی با بیان اینکه چندسالی است نمایشگاه دام و طیور با استقبال مردم و مخاطبان رو به رو نمی شود، ادامه داد: تنوع بسیار زیاد برگزاری نمایشگاه های دام و طیور که می توان گفت هم اکنون در تمامی استان های کشور وجود دارد باعث شده که بسیاری از شرکت ها علاوه بر اینکه علاقه ای به شرکت در نمایشگاه تهران نداشته باشند حتی برای بازدید هم به نمایشگاه نیایند. درحال حاضر در نمایشگاه های دام و طیور در کشور دیگر محلی شده اند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، افزود:  توجه داشته باشید که شرکت در نمایشگاه ها برای شرکت ها هزینه های بالایی در حدود 100 میلیون تومان که برای اجاره فضا، طراحی غرفه، پرسنل، تبلیغات و... باید پرداخت شود و این موضوع باعث شده شرکت ها توان حضور درتمام نمایشگاه ها را نداشته باشند؛ از طرف دیگر هم درآمد بالای نمایشگاه ها برای برگزار کنندگان دلیلی شده تا در تمام نقاط کشور نمایشگاه هایی برپا شود، بنابراین شاهدیم که حتی نمایشگاه دام و طیور تهران به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه کشور که نام بین المللی هم دارد، با استقبال مخاطبان این صنعت رو به رو نمی شود و بیشتر جنبه دید و بازدید بین غرفه داران را پیدا کرده است.

معصومی در ادامه به حضور برخی از شرکت های خارجی در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: درست است که نمایشگاه دام و طیور تهران نمایشگاهی بین المللی است ولی واقعیت این است که شرکت های بین المللی چندانی در نمایشگاه شرکت نکرده اند و برندهایی هم که حضور دارند بیشتر به دنبال فروش کالاهای خود و ورود به بازار ایران هستند درصورتی که ما باید به فکر صادرات باشیم و برنامه ریزی ها در نمایشگاه ها به گونه ای صورت گیرد که در راستای حمایت از صادرات باشد و شرکت های خارجی هم که انتخاب می شوند در جهت سرمایه گذاری و تولید در کشور و ایجاد شرکت های مشترک باشند نه فروش محصولات و واردات.

او دربخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه باید مدیریت واحد برای نمایشگاه های در کشور ایجاد و این موضوع سامان دهی شود، خاطرنشان کرد: راه اندازی چند نمایشگاه مسنجم و هدف مند در کشور که مورد استقبال اهالی فن قرار گیرد بهتر از برگزاری نمایشگاه های متعدد با هزینه های سنگین و بدون حضور مخاطبان است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانون انجمن های صنایع غذایی ایران

کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در سال 1382 با مشارکت انجمن‌های فعال در صنایع غذایی کشور تشکیل شده است. هدف از تشکیل کانون، ایجاد هماهنگی بین تشکل‌های موجود جهت برقراری و حفظ ارتباط منظم با مراجع ذیصلاح و پیگیری مسائل و مشکلات اعضاء به صورت گروهی، برنامه‌ریزی برای ارائه الگوها و طرح‌های کارشناسی و موثر جهت توسعه بهره‌وری و بهبود صنایع غذایی کشور می‌باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]