اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950810173804750

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تکمیل پروژه‌های اولویت‌داردربرنامه‌ اقتصادمقاومتی

کد: 13950810173804750

https://goo.gl/MyL7gX

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ساخت‌وتوسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل گفت: هدف‌گذاری شده تا در سال 1396 پروژه‌های اولویت‌دار شرکت ساخت که در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده است تکمیل شود و نظام مدیریت پروژه‌ها در حوزه زیرساخت با رویکرد توانمندسازی کارشناسان و مهندسان تقویت و توسعه یابد.

تکمیل پروژه‌های اولویت‌داردربرنامه‌ اقتصادمقاومتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، دومین جلسه مجمع عمومی شرکت ساخت و توسعه در سال 1395 با عنوان اصلاحیه بودجه سال 1395 و بودجه پیشنهادی سال 1396 با حضور غلامرضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی، محمد رحمتی رئیس هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه، سعید محمد زاده معاون وزیر راه و شهرسازی و نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، اعضای هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برگزار شد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر تغییر رویکرد شرکت ساخت بر مبنای مدیریتی اعلام کرد: با توجه به وظایف تعریف‌شده برای شرکت ساخت و توسعه لازم است رویکرد‌ها از اجرایی به مدیریتی تغییر یابد و تنها نقش دولت حاکمیتی و نظارتی باشد.

 محمد زاده طراحی روش‌های جدید تأمین منابع مالی را به‌منظور کاهش اتکا به منابع دولتی مهم ارزیابی کرد و گفت: لازم است تا با طراحی‌ بسته‌‌های مشارکتی دولت تنها وظیفه نظارتی داشته و بخش‌های غیردولتی از طریق بهره‌مندی از این روش‌های جدید هزینه‌های احداث راه‌ها را بر عهده بگیرند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به کمبود منابع مالی کشور افزود: به‌منظور پیشبرد برنامه‌‌های شرکت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های برنامه ششم به‌منظور بهره‌مندی از سایر منابع مالی که اتکا ما را به بودجه‌های دولتی کاهش می‌دهد اثربخش خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر افزایش وظایف ناشی از تعریف پروژه‌های عمرانی جدید همگام با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: افزایش وظایف بر اساس شروع پروژه‌های جدید به‌ویژه در کریدورهای ملی و بین‌المللی نیازمند توسعه منابع جاری شرکت است که بایستی با حمایت مجمع به این بخش توجه بیش‌ازپیش شود.

وی در انتها تأکید کرد: به‌منظور تسریع درروند اجرای پروژه‌ها و افزایش کیفیت آموزش مستمر مدیران و مجریان پروژه از ضروریات است که لازم است در برنامه‌های سال 1396 به آن توجه ویژه شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت آموزش مدیران و کارشناسان در حوزه مدیریت پروژه اظهار داشت: ساختار  و وظایف شرکت ساخت و توسعه بر پایه مدیریت پروژه‌ها استوار است و آموزش در این بخش باید به‌طور مستمر انجام شود و مهندسان تحت فرایندهای توانمندسازی مدیریت پروژه قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت زیرساخت در پروژه‌های عمرانی بیان داشت: مدیریت پروژه‌ها در دو حوزه توانمند‌سازی مدیران و استقرار سیستم‌ مدیریت پروژه انجام می‌شود و برنامه‌ریزی  می‌کنیم تا این سیستم در سال 1396 در شرکت ساخت پیاده شود.

محمد زاده راه‌اندازی سیستم جامع مدیریت پروژه را بر اساس PMbok از برنامه‌های سال جدید دانست و افزود: تلاش ما این است تا دفتر مدیریت پروژه PMO در شرکت تقویت و امور مربوط به کنترل پروژه و گزارش‌های مدیریت پروژه‌‌ها از طریق دفتر مذکور پیگیری شود. امیدواریم بتوانیم در نشست‌های آتی گزارش کاملی از روند اجرای استانداردهای PMBOK  ارائه دهیم.

در ادامه این جلسه اسماعیل مقصودی معاون توسعه مدیریت و منابع گزارش کاملی از اعتبارات مصوب طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای سال 1395، برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در سال 1395 در سه حوزه راه، راه‌آهن و بزرگراه، برنامه‌ها و رویکردهای شرکت در سال 1396 و اهداف کمی و اعتباری موردنیاز در سال 1396 ارائه کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان