کد: 13950811174685689

همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری با دانشگاه فنی

کد: 13950811174685689

https://goo.gl/hsRc68

، تهران , (اخبار رسمی): زیست‌بوم توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوریهای نرم و فرهنگی گسترش می‌یابد.

همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری با دانشگاه فنی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  با توجه به نقش و اهمیت فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور و همچنین تاکید مقام معظم درخصوص تقویت و اشاعه هویت و فرهنگ ایرانی - اسلامی و ضرورت تقویت زیرساخت‌های علمی و فناوری کشور در حوزه فرهنگ و هنر، تفاهم‌نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت­ساز معاونت علمی به نمایندگی سید محمد حسین سجادی نیری و معاونت پژوهشی فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای به نمایندگی محمد حق پناهی امضا شد.

این تفاهم‌نامه در راستای همکاری در شکل­ دهی زیست­بوم توسعه شرکت­های دانش­ بنیان، برگزاری رویدادهای کارآفرینی، فعالیت‌های دانشی و اقتصادی درزمینهٔ هنر و علوم انسانی، کمک به تجاری­ سازی دستاوردها و ایده‌های نوآورانه دانشجویان در نظر گرفته شده است. 

این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد تحول دانش‌بنیان در حوزه‌های سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر دانش روز دنیا در حوزه صنایع فرهنگی و نیز بهره­گیری و استفاده حداکثری از منابع فیزیکی و سخت‌افزاری از قبیل مکان­ها و ابزارهای موجود در دانشگاه و بهره‌وری از منابع انسانی و سرمایه‌ای دو طرف در راستای طراحی و اجرای طرح‌های کاربردی و توسعه‌ای و توسعه کاربرد فناوری‌های نو و به‌روزرسانی فناوری‌های بومی در حوزه صنایع فرهنگی امضا شد.
از جمله دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به حمایت از تأسیس و راه‌اندازی مؤسسات و شرکت‌های دانش­بنیان برای توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری با تکیه بر توان دانشجویان دانشگاه؛ حمایت از نوآوران، شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد.
همچنین برگزاری رویدادهای ایده­پروری مانند رویدادهای کارآفرینی و ایجاد شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری و شکوفایی در حوزه علوم انسانی و هنر با محوریت توانمندی‌های دانشجویان و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست‌ها و کارگاه­های عمومی و تخصصی در حوزه هنر و کمک به ارتقای کیفی دانش و فناوری‌های مرتبط از هدف‌های دیگر امضا تفاهم‌نامه میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت­ساز معاونت علمی و معاونت پژوهشی فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای است. 
با توجه به ماهیت درازمدت موضوعات مشترک همکاری، این تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء به مدت سه سال معتبر است هرگونه تغییر و بازنگری در مفاد آن یا تمدید مدت تفاهم‌نامه با توافق دو طرف به صورت نامحدود بلامانع است.
تفاهم‌نامه مذکور توسط سید محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت­ساز  و محمد حق پناهی معاون پژوهشی فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای  به امضا رسید.         

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف