اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950812174825700

غلظت ذرات معلق در اهواز به 9 برابر حد مجاز رسید

کد: 13950812174825700

https://goo.gl/t2jnFv

، تهران , (اخبار رسمی): براساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان غلظت آلاینده ذرات معلق در هوای اهواز ناشی از پدیده گرد وغبار، دیروز به حدود 9 برابر حد مجاز رسید.

غلظت ذرات معلق در اهواز به 9 برابر حد مجاز رسید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست ،میزان گرد وغبار در ساعت 14 دیروز در اهواز یک هزار و 385، اندیمشک261، شوشتر 470، سوسنگرد 190، ماهشهر 125، بهبهان 103، امیدیه 98 و شادگان 198 میکروگرم بر متر مکعب است.
حد طبیعی میزان ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است.
این گزارش حاکیست بنا به اعلام مدیریت بحران خوزستان، با توجه به پیش بینی تداوم وزش باد شدید و گرد وغبار، مدارس تمام مقاطع تحصیلی و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روز چهارشنبه در خوزستان تعطیل و زمان اتمام کار ادارات ( بجز مراکز درمانی عملیاتی) و بانک ها ساعت 12 است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست