اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950812175085793

معرفی خوزستان به گردشگران 70 کشور خارجی

کد: 13950812175085793

https://goo.gl/8DS3ey

، تهران , (اخبار رسمی): قرار است داشته‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری خوزستان برای راهنمایان گردشگری 70 کشور جهان معرفی شود.

معرفی خوزستان به گردشگران خارجی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سوسن جهرمی ، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان با اعلام این خبر گفت: کنوانسیون راهنمایان گردشگری متشکل از فعالان گردشگری 70 کشور جهان بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و خوزستان به‌صورت ویژه در این اجتماع بزرگ و مهم جهانی معرفی می‌شود.
وی افزود: در جلسه‌ای که با مشاور مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان برگزار شد پیشنهاد شد که یک‌شب ویژه خوزستان در برنامه تهران این کنوانسیون در نظر گرفته شود و تلاش کنیم تا در این مراسم به‌صورت ویژه داشته‌های فرهنگی، اقوام، گردشگری و... استان معرفی شود.
جهرمی عنوان کرد: مدت برگزاری کنوانسیون در تهران پنج روز است و فرصت برای معرفی همه استان‌ها فراهم نیست و جای دادن خوزستان در برنامه فشرده این کنوانسیون نتیجه پیگیری جدی و زیاد خوزستانی ها است.
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان خاطرنشان کرد: برگزاری این شب فرهنگی در چنین مجمع جهانی بی‌شک همکاری همه دستگاه‌های متولی در استان را می‌طلبد که امیدواریم با مشارکت دستگاه‌ها این برنامه به بهترین وجه ممکن برگزار شود.
وی درباره نحوه میزبانی ایران برای این کنوانسیون افزود: ایران در رأی‌گیری سال 2015 در پراگ کشور جمهوری چک با رقبای سخت و توانمندی رقابت کرد و توانست در رقابتی نفس‌گیر میزبانی را از آن خود کند و در ژانویه 2017 میزبان این نشست بزرگ و مهم باشد.
وی ابراز امیدواری کرد که این نشست با همکاری دستگاه‌های متولی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و کمک راهنمایان زحمت‌کش انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان به بهترین شکل ممکن برگزار شود و از این نشست به بهترین وجه برای جذب گردشگر برای استان بهره برده شود.
بر اساس این گزارش، کنوانسیون راهنمایان گردشگری هر دو سال یک‌بار دریکی از کشورهای عضو تشکیل جلسه می‌دهد و میزبانی برای نشست بعدی در هر جلسه به رأی گذاشته می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی