اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950813175700079

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان خبر داد

خوزستان در تدارک مراسم اربعین و نقل‌وانتقال زائران

کد: 13950813175700079

https://goo.gl/rXOa7D

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان گفت: راه‌اندازی پارکینگ 35 هکتاری در چزابه و افتتاح سالن بزرگ مسافری جدید در شلمچه از جمله اقدامات صورت گرفته برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران اربعین است.

خوزستان در تدارک مراسم اربعین و نقل‌وانتقال زائران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای ،مسعود مصدقی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان درگفت وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: با توجه به تردد بسیار زوار به ویژه در ایام اربعین حسینی و عدم گنجایش سالن مسافری موجود در این پایانه، در اردیبهشت ماه سال 94کلنگ پروژه سالن مسافری جدید شلمچه به زمین زده شد.

مصدقی گفت: سالن مسافری جدید با اعتبار بیش از 276 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ساخته شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه مساحت این سالن به 7500 متر مربع می‌رسد و ظرفیت روزانه آن بیش از 50 هزار نفر است، افزود: پایانه مرزی شلمچه یکی از استراتژیک‌ترین پایانه‌های مرزی در کشور به شمار می‌آید که فاصله آن تا مرکز استان 130 کیلومتر و در 15 کیلومتری محور خرمشهر -شلمچه با مساحتی بالغ بر 10 هکتار واقع شده است.

وی از تجهیز گیت‌های مسافری، توسعه فضای سبز و مبلمان پایانه‌های مسافری استان خبر داد و گفت: از سوی دیگر در توسعه پارکینگ چزابه مشارکت کرده‌ایم و 35 هکتار پارکینگ در این منطقه ایجاد کرده‌ایم. همچنین در راه‌اندازی پارکینگ پنج هکتاری در شلمچه مشارکت کرده‌ایم.

مصدقی افزود: برای استقرار خودروهای امداد، اورژانس و جرثقیل در پایانه‌های مرزی برنامه‌ریزی شده و 160 دستگاه اتوبوس از پارکینگ تا نقطه صفر مرزی برای انتقال مسافران درنظر گرفته شده است. همچنین ظرفیت‌سازی برای استفاده از ناوگان عمومی استان‌های مختلف شده و در شلمچه چهار فروند کشتی مسافران را از بندرخرمشهر منتقل می‌کنند.

استفاده از تمام ظرفیت‌های حمل و نقل برای جابجایی ایمن و سریع زائران اربعین

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان همچنین گفت: خط راه‌آهن خرمشهر مسافران را تا مرز و نیز به سمت تهران جابه جا خواهد کرد و مسافران می‌توانند بلیت قطار خط ریلی بصره-نجف را درخرمشهر خریداری کنند.

وی همچنین به استقرار جایگاه‌های سوخت سیار در مسیرهای منتهی به مرز خبر داد و افزود: از تمام ظرفیت‌‌های حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده‌ای و هوایی برای انتقال مسافران اربعین استفاده می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

راهداری و حمل و نقل جاده ای

در سال 1382 شورای عالی اداری کلیه وظایف، نیروی انسانی، تجهیزات، تعهدات و اعتبارات معاونت راهداری وزارت راه و ترابری به سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌های کشور منتقل و معاونت مذکور از تشکیلات وزارت راه و ترابری حذف شد و وظایف و اداره امور دبیرخانه شورای عالی ترابری کشور از سازمان منتزع و به وزارت راه و ترابری منتقل گردید و نام سازمان به «سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» تغییر یافت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان