اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950825183875833

کتاب، دوست روزهای درمان کودکان محک

کد: 13950825183875833

https://goo.gl/ipZnm1

، تهران , (اخبار رسمی): درمان بیماری سرطان نیاز به صبوری فراوان دارد. روزها و ساعت‌های متمادی درمان نیاز به اندیشه‌ای دارد تا گذار از روزهای سخت را آسان سازد.

کتاب، دوست روزهای درمان کودکان محک

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی محک ،ذات و جان کودک، مشتاق حرکت و دویدن و نماندن است و اگر در روند مبارزه با بیماری، تدبیری برای مقابله با  روزمرگی‌ها اندیشیده نشود، منجر به افت روحیه کودک و والدین و در نهایت اختلال در روند درمان می‌گردد. در محک سالهاست در پی افزایش کیفیت زندگی کودکان مبتلا به سرطان، کتاب و کتاب‌خوانی را همراه روزهای درمان کردیم.

گروه‌های داوطلب مؤسسه، هر هفته بر بالین کودکان حاضر می‌شوند و با خواندن کتاب، افقی بدون محدودیت برایشان می‌گشایند. کودکان برای ساعتی از تخت بیمارستان جدا می‌شوند، با رستم هفت خوان را طی می‌کنند، با حسن کچل، چهل گیس را از دام دیو می‌رهانند، گاه به اندازه نخودی، کوچک و گاه به اندازه سهراب و سیاوش، پهلوان و رعنا می‌شوند. آنگاه که داستان به پایان می‌رسد آغازِ ماجرایی دیگر است. ماجرایی از جنس آگاهی و بینش در ذهن کودکی که می‌داند با کتاب محدود به هیچ اتاق و تختی نخواهد شد.

روز کتاب و کتاب‌خوانی بر هر کس که به شکلی ارتباطی با کتاب دارد، مبارک باد؛ از نویسنده و ناشر و فروشنده تا کودکان محک که بر بال کتاب و با امید به روزهای روشن سلامتی، قهرمانانه با سرطان مبارزه می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه خیریه محک

مؤسسه خیریه محک از سال 1370 با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر 16 سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرده است. در بیست و پنج سال فعـالیت، محک بـا اتکا به کمک‌های انسان‌دوستانه مردم نیک‌اندیش سرزمین‌مان تاکنون توانسته بیش از 23 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار دهد.محک تا پایان سال 93 بیش از 23000 کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)، عضویت در سازمان های معتبر بین المللی مرتبط با سرطان کودکان، احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای 18000 متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال 1386، دریافت تندیس نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی ، اخذ استاندارد NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی درمنطقه خاورمیانه، دریافت نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)، انجام پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان