اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950907191345435

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد

بازگشایی بنادرمسافری هرمزگان پس از6 روز طوفان

کد: 13950907191345435

https://goo.gl/S1PKEb

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام خبر بازگشایی کامل بنادر مسافری این استان پس از 6 روز طوفانی گفت: از نخستین ساعات صبحگاهی امروز (یکشنبه 7 آذر) وضعیت پایتخت دریایی ایران به حالت عادی بازگشت و هیچ‌گونه خسارت قابل‌توجهی نیز حادث نشده است.

بازگشایی بنادرمسافری هرمزگان پس از6 روز طوفان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور ضمن اعلام این خبر افزود: طی نیمه دوم سال که دوره زمانی رونق سفرهای دریایی محسوب می‌شود، محدودیت ترددهای دریایی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به دلیل نامساعد شدن شرایط جوی به‌ویژه وزش باد محلی» نعشی اعمال می‌شود تا سلامتی جان مسافران و گردشگران به مخاطره نیفتد.

به گفته وی، نعشی، بادی سرد و توفان زاست که در اواخر پاییز و همچنین فصل زمستان در سواحل استان هرمزگان به‌ویژه حوزه مرکزی آن رخ می‌دهد که مدت پایداری آن معمولاً بین 3 تا 7 روز ثبت شده و گردوخاک شدید و کاهش دید افقی از نتایج آن است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طوفان هفته نخست آذرماه 95 در هرمزگان از لحاظ شدت باد و ایجاد گردوخاک، بسیار قابل‌توجه بود و از نظر دریایی، موجب تغییرات گسترده و تلاطم شدید دریا در تنگه هرمز و حتی تأثیر آن بر بنادر غربی هرمزگان از جمله کیش، لنگه، چارک و لاوان نیز شد. تا آنجا که سرعت باد در مناطق بحرانی به بیش از 70 کیلومتر بر ساعت، ارتفاع موج به حدود 3 متر و کاهش دید افقی به کمتر از 100 متر نیز رسید که برای صنعت سفرهای دریایی، ر بحرانی و خطرآفرین بود و این شرایط باعث شد تا امکان انجام سفر ایمن دریایی به مقصد جزایر خلیج‌فارس میسر نشود.

اضافه کرد: بر همین اساس، وزش باد شدید در تنگه هرمز و پدیده ریزگرد در سواحل شمالی آن از صبح روز دوشنبه اول آذر تا شامگاه شنبه ششم آذر موجب شد تا تردد تمامی شناورهای سبک و سنگین مسافری و باری از طریق بنادری همچون شهید حقانی، شهید ذاکری قشم و هرمز، کیش، لنگه، چارک، آفتاب و سایر بنادر تجاری حوزه خلیج‌فارس متوقف شود و مهم‌ترین بنادر مسافری کشور نیز به حالت تعطیل درآیند.

به گفته عفیفی پور، این رخداد در حالی به وقوع پیوست که طبق تدابیر اندیشیده شده توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ترددهای دریایی خودرو و مسافر به مقصد جزیره قشم از طریق پهل به لافت و بالعکس با شناورهای لندینگ کرافت انجام شد تا خدمات‌دهی به مردم حتی در شرایط بحرانی نیز متوقف نشود، هر چند شرایط بسیار نامساعد جوی در ساعات نیمروزی پنج‌شنبه چهارم آذرماه باعث تعطیلی پنج‌ساعته این دو بندر نیز شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌های فنی و تخصصی در جهت کنترل شرایط مقابله با هرگونه خطر احتمالی در بنادر با توجه پیش‌بینی‌های انجام شده گفت: طی مدت یاد شده، اقدامات پیشگیرانه با ارائه توصیه‌های فنی و حمایتی و کنترل تردد دریایی در خصوص شناورها انجام شد که هیچ‌گونه خسارت و خطر قابل‌توجهی حادث نشده است.

وی بیان کرد: با کاهش سرعت باد در خلیج‌فارس و آرام شدن دریا طی نخستین ساعات صبحگاهی امروز (یکشنبه 7 آذر)، امکان انجام سفر ایمن دریایی پس از سپری شدن شش روز شرایط نامساعد جوی، فراهم شده است.

عفیفی پور در پایان یادآور شد: استان هرمزگان با برخورداری از زیرساخت‌های مناسبی همچون 10 بندر مسافری و پیشرفته‌ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از 80 فروند شناور (لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر شش هزار صندلی، بیش از 95 درصد کل حمل و نقل مسافران در آب‌های سرزمینی ایران و حدود 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج‌فارس را بر عهده دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بنادر و دریانوردی

آئین نامه های معاملات مالی در تاریخ 24 خرداد ماه 1349 و آئین نامه استخدامی سازمان بنادر و کشتیرانی در تاریخ 6 مرداد 1349 مورد تصویب شورای عالی سازمان قرارگرفت و این سازمان در سال 1353 مجددا از وزارت دارایی منتزع و به وزارت راه وترابری انتقال یافت. به موجب مصوبه مورخ 10/2/1387 مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان که طی نامه شماره 79/12223 مورخ 29/02/1387 به مجلس شورای اسلامی واصل گردید. نام سازمان بنادر و کشتیرانی به سازمان بنادر و دریانوردی تغییر یافت و کلیه قوانین و مقررات حاکم بر سازمان بنادر و کشتیرانی عیناً در سازمان بنادر و دریانوردی حاکم و جاری گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان