اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950922199455833

کودکان محک پیتزای ایتالیایی پختند

کد: 13950922199455833

https://goo.gl/5mRFzQ

، تهران , (اخبار رسمی): برای اولین بار در جهان کودکان مبتلا به سرطان با حضور سرآشپز ایتالیایی پیتزای سالم پختند.

کودکان محک پیتزای ایتالیایی پختند

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی موسسه خیریه محک،به مناسبت هفته داوطلبان محک و روز جهانی داوطلب، «ژوز‌په پلوسو» سرآشپز ایتالیایی در محک حاضر شد و به همراه داوطلبان و کودکان مبتلا به سرطان پیتزای ایتالیایی پخت. در این مراسم که با همراهی سفارت ایتالیا برگزار شده بود، کودکان محک به همراه والدین خود خمیر درست کردند و پخت یک پیتزای ایتالیایی با مواد مورد تأیید کارشناسان تغذیه بیمارستان محک را تجربه کردند. گرچه پیتزایی با زیتون، روغن زیتون، سس گوجه و پنیر، بدون سوسیس و کالباس برای کودکان محک ظاهری ناآشنا داشت اما پس از آماده شدن پیتزا همه با اشتها خوردند و گفتند که پیتزای بسیار خوشمزه‌ای است.
یکی از هنرمندان هنرهای آئینی – سنتی به صورت داوطلبانه به همراه «مبارک» در این مراسم حاضر شد و سپس به بخش‌های مختلف بیمارستان سر زد تا لحظات شادی را برای کودکان مبتلا به سرطان رقم بزند.
مؤسسه خیریه محک همواره در تلاش است تا با بهره‌مندی  از تخصص و همراهی کارکنان، داوطلبان و پزشکان خود، فرایند درمان کودکان مبتلا به سرطان را تسهیل نماید تا آنها شادمانه‌تر روزهای سخت درمان را سپری کنند. محک از ابتدای فعالیت تاکنون از حضور داوطلبان در کنار کارکنان بهره برده است و در حال حاضر بالغ بر 1000 داوطلب فعال در این سازمان حضور دارند. براساس گزارش عملکرد سالانه محک، کار داوطلبان در سال 1394 با بیش از 145 هزار ساعت فعالیت با رشد 3/25 نسبت به سال 1393 همراه بوده است که این امر نشان از توجه یاوران و نیکوکاران به فعالیت داوطلبانه دارد.
 محک در هفته جهانی داوطلب، قدردان همه داوطلبانی است که با در اختیار قرار دادن زمان، تخصص و دانش حرفه‌ای خود از کودکان مبتلا به سرطان حمایت می‌کنند و امیدوار است با گسترش فعالیت‌های داوطلبانه، زمینه ترویج فرهنگ نوع‌دوستی فراهم شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه خیریه محک

مؤسسه خیریه محک از سال 1370 با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر 16 سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرده است. در بیست و پنج سال فعـالیت، محک بـا اتکا به کمک‌های انسان‌دوستانه مردم نیک‌اندیش سرزمین‌مان تاکنون توانسته بیش از 23 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار دهد.محک تا پایان سال 93 بیش از 23000 کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)، عضویت در سازمان های معتبر بین المللی مرتبط با سرطان کودکان، احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای 18000 متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال 1386، دریافت تندیس نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی ، اخذ استاندارد NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی درمنطقه خاورمیانه، دریافت نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)، انجام پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه