اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950930203970079

معاون وزیر راه و شهرسازی در جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه‌ای:

آمارهای جهانی تعدادتلفات رانندگی ایران صحت ندارد

کد: 13950930203970079

https://goo.gl/xbASi6

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «آمار تلفات رانندگی ایران توسط پزشکی قانونی اعلام می‌شود» گفت: از این رو آمارهای بین‌المللی در خصوص آمار تلفات رانندگی ایران به دلیل محاسبه ضریب 4 در آمار رسمی کشور، مبنای درستی ندارد.

آمارهای جهانی تعدادتلفات رانندگی ایران صحت ندارد

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای ،اولین جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، محمد سعید نژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از معاونان و مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عصر دوشنبه (29 آذر) ه همت جمعیت طرفداران ایمنی راه ها در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

داود کشاورزیان در این مراسم با اشاره به عوامل تاثیرگذار در کاهش حوادث رانندگی اظهار داشت: موضوع تلفات و تصادفات رانندگی یک مساله اجتماعی است و باید نهادهای اجتماعی درگیر شوند تا تلفات کاهش یابند. از این رو برگزاری این جشنواره از سوی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها مورد استقبال واقع شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با بیان اینکه تعداد تلفات جاده‌ای طی سال ‌های اخیر با کاهش حدود 11 هزار نفری به رقمی حدود 16 هزار و 400 نفر رسیده است» تصریح کرد: خوشبختانه آمار تلفات رانندگی ایران توسط پزشکی قانونی و زیر نظر قوه قضائیه اعلام می‌شود از این رو آمارهای بین‌المللی در خصوص آمار تلفات رانندگی ایران به دلیل محاسبه ضریب 4 در آمار رسمی کشور مبنای درستی ندارد و موجب تقلیل رتبه ایران در جدول تلفات رانندگی بین‌المللی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با توجه به سیاست اصلی سازمان راهداری در زمان ریاست وی مبنی بر ارتقای ایمنی راه‌ها گفت: علاوه بر پروژه نصب دوربین‌های ثبت تخلف و سامانه سپهتن، حتی آیین نامه جدید ثبت شرکت‌های حمل‌ونقلی و برندسازی به طور طبیعی بر ایمنی تاکید دارد.

به گفته وی تمام اقدامات به نتیجه نخواهد رسید مگر اینکه ایمنی به یک فرهنگ تبدیل شود.

کشاورزیان تصریح کرد: سهم ناوگان حمل‌ونقل عمومی از کل تردد‌های برون شهری 15 درصد است و تنها 5.6 درصد تلفات به این ناوگان عمومی تعلق دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: امیدوارم تمام فعالان حوزه حمل و‌نقل جاده‌ای با یک فرهنگ بهتر، ایمنی بیشتری برای خود و مردم به ارمغان آوریم.     

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

راهداری و حمل و نقل جاده ای

در سال 1382 شورای عالی اداری کلیه وظایف، نیروی انسانی، تجهیزات، تعهدات و اعتبارات معاونت راهداری وزارت راه و ترابری به سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌های کشور منتقل و معاونت مذکور از تشکیلات وزارت راه و ترابری حذف شد و وظایف و اداره امور دبیرخانه شورای عالی ترابری کشور از سازمان منتزع و به وزارت راه و ترابری منتقل گردید و نام سازمان به «سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» تغییر یافت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان