اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951001204485791

بسیج ملی تغذیه سالم در سراسر کشور اجرا می شود

کد: 13951001204485791

https://goo.gl/RK2Kza

، (اخبار رسمی): وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح ملی بسیج تغذیه سالم را در سراسر کشور اجرا می کند.

بسیج ملی تغذیه سالم در سراسر کشور اجرا می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو ،امروز  کمپین « 1،2،3 غذای سالم » با عنوان بسیج ملی تغذیه سالم به منظور فرهنگسازی و اطلاع رسانی در زمینه اصلاح الگوی غذایی مناسب و کاهش مصرف قند،نمک وچربی که مهمترین عوامل سرطان ، دیابت و بیماری های قلبی عروقی است از 29 آذر تا 15 دی در سراسر کشور اجرا می شود.

در این طرح مراکز خدمات جامع سلامت با حضور بیش از 800 کارشناس تغذیه در سراسر کشور آماده خدمات مشاوره رایگان به عموم مردم هستند. همچنین در مدارس و مراکز آموزش و پروش نیز جلسات آموزشی برای مربیان، اولیا و دانش آموزان برگزار می شود.

همزمان جشنواره غذای سالم نیز با حضور کارشناسان تغذیه در دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود.

علاوه بر مراکز وابسته به وزارت بهداشت، اداره کل سلامت شهرداری نیز با آموزش و اطلاع رسانی در سطح شهرها با انجام آموزش از طریق فرهنگسراها و خانه های سلامت و نیز راه اندازی اتوبوس های تغذیه سالم ونصب پیامهای های تغذیه سالم در فضای تبلیغات شهری در این بسیج ملی مشارکت می کند.

زهراعبدالهی، رئیس دفتر بهبود تغذیه سالم وزارت بهداشت که مدیریت این کمپین را بر عهده دارد هدف از اجرای این طرح را بهبود تغذیه سالم دانست که در صورت فرهنگسازی همگانی می تواند تا 50 درصد از بیماری های قلبی وعروقی ، 30 تا 40 درصد از سرطان ها و 80 درصد از دیابت ها را کاهش دهد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان