اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951001204865435

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی‌:

مقررات مجلس در حمایت از بخش خصوصی باید شفاف باشد

کد: 13951001204865435

https://goo.gl/i92NCP

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی‌ کشورمان با اعلام حمایت سازمان بنادر از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشورمان، این مهم را در کنار توسعه سواحل مکران شعاری ملی خواند و گفت: در راستای تحکیم این سیاست، مقررات مجلس در حمایت از بخش خصوصی باید شفاف باشد.

مقررات مجلس در حمایت از بخش خصوصی باید شفاف باشد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعیدنژاد در جمع مدیران کل بنادر شمالی و جنوبی کشور، استانداران شهرهای بندری، نمایندگان مجلس و مدیران و فعالان عرصه دریانوردی، با بیان اینکه سازمان بنادر محور توسعه فعالیت‌های خود را در سال‌های گذشته حضور بخش خصوصی قرارداده است، گفت: تاکنون اقدامات مهمی را برای تسهیل ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام داده ایم  و اعتقاد داریم تسهیل کننده مسیر سرمایه گذاری خصوصی هستیم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که امروز موضوع توسعه دریامحور و توسعه مکران شعار ملی است، ‌امروز خوشبختانه توسعه دریامحور مورد تاکید تمام مقامات کشورمان است و از آن در مجلس حمایت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ضرورت وجود قوانینی برای ورود آسانتر بخش خصوصی به پروژه‌های بندری، گفت: باید بسترهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چه داخلی و چه خارجی فراهم شود. باید به صورت شفاف حمایت از بخش خصوصی در قوانین مجلس دیده شود.

به گفته سعیدنژاد ایجاد بسترهای مناسب برای جذب و ورود سرمایه گذار خصوصی داخلی و خارجی مورد تاکید دولت است و خوشبختانه در سال جاری کشور در شرایط بهتری برای جذب سرمایه‌گذار قرار داشته است.

سعیدنژاد با اشاره به تاثیرات برجام در حوزه بندری، گفت: پس از برجام شاهد تحولات جدی در حوزه بنادر بوده‌ایم، هجوم سرمایه‌گذاران خارجی به پروژه‌های بندری و دریایی ادامه دارد و این مهم از ثمرات برجام است. درعین حال بسترها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز آماده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرط ما برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی تعریف پروژه‌های مشترک بین شرکت‌های ایرانی و خارجی است بنابراین شرکت‌های ایرانی هم می‌توانند از مجموعه امکانات سرمایه‌گذاران خارجی استفاده کنند.

سعیدنژاد با بیان اینکه فراخوان مناقصه ترمینال‌های یک و دو بندر شهید رجایی در دست اجرا است، ادامه داد: شرط ما برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی انتقال دانش و تکنولوژی روز و ایجاد ارزش افزوده است.

وی با اشاره به عملکرد تخلیه و باربری در بنادر ایران، گفت:‌ تاکنون 220 میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر ایران انجام شده است که شاهد رشد 22 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بودیم.

سعیدنژاد با اعلام خبر افزایش میزان صادرات از بنادر ایران نسبت به رقم واردات گفت:همچنین تاکنون شاهد تردد 38 هزار فروند شناور در بنادر ایران بودیم که در این بخش هم رشد 5 درصدی را داشتیم.  همچنین در بخش جابجایی مسافر هم با جابجایی 13 میلیون نفر رشد 6 درصدی را داشتیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سرمایه‌گذاری‌های سازمان در بنادر ایران چیزی حدود 464 هزار میلیارد تومان بوده که 7 هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه 725 پروژه در دست اجرا داریم، خبرداد: قرارداد ساخت بندر شهید بهشتی چابهار به ارزش 650 میلیون دلار با فاینانس هندی و از محل صندوق توسعه ملی درحال اجرا است.

به گفته سعیدنژاد در فاز دوم بندر شهید رجایی شاهد پیشرفت 91 درصدی هستیم و خرید تجهیزات بندری آن انجام شده و اولین محموله از کشور آلمان بارگیری شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بنادر و دریانوردی

آئین نامه های معاملات مالی در تاریخ 24 خرداد ماه 1349 و آئین نامه استخدامی سازمان بنادر و کشتیرانی در تاریخ 6 مرداد 1349 مورد تصویب شورای عالی سازمان قرارگرفت و این سازمان در سال 1353 مجددا از وزارت دارایی منتزع و به وزارت راه وترابری انتقال یافت. به موجب مصوبه مورخ 10/2/1387 مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان که طی نامه شماره 79/12223 مورخ 29/02/1387 به مجلس شورای اسلامی واصل گردید. نام سازمان بنادر و کشتیرانی به سازمان بنادر و دریانوردی تغییر یافت و کلیه قوانین و مقررات حاکم بر سازمان بنادر و کشتیرانی عیناً در سازمان بنادر و دریانوردی حاکم و جاری گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان