قیمت‌ها اصلاح شد

برخورد با گرانفروشان کره

کد: 13951002205405951

https://goo.gl/vezmTv

، تهران , (اخبار رسمی): در حالی که رصد بازار حکایت از افزایش قیمت کره داشت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از بازگشت قیمت این محصول به نرخ اصلی خود و برخورد با گرانفروشان خبر داد.

برخورد با گرانفروشان کره

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، بر اساس تصمیماتی که در حوزه قیمت گذاری محصولات لبنی گرفته شد، از سال محصولات لبنی به جز سه قلم کالا همگی از شمول گروه کالایی یک (قیمت گذاری) سازمان حمایت‌ مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خارج شدند و در این بین شیر، ماست کم‌چرب و پنیر در این گروه باقی ماندند و همچنان قیمت گذاری آن توسط ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود.

در این میان کره نیز به عنوان کالای مصرفی برای قیمت گذاری در گروه کالایی یک قرار دارد که باید هر گونه تغییر قیمت در آن از طریق سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار اقدام شود اما چندی پیش بازار شاهد افزایش قیمت در این محصول بود که سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این باره به ایسنا گفت: کره به عنوان کالای حاضر در گروه کالایی یک باید برای تغییر قیمت آن از فرآیند مشخص تعیین شده و با تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اقدام کنند.

به گفته کاوه، روز قبل گزارش‌هایی مبنی بر افزایش قیمت این محصول در حدود 60 تا 70 تومان و در مواردی نیز 100 تا 200 تومان توسط چند تولیدکننده رسید که با واکنش سریع بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، این افزایش قیمت کنترل شد و به نرخ قبلی خود بازگشت. همچنین مدیران واحدهای مختلف نیز فراخوانده شدند که به آن‌ها ابلاغ و قرار بر این شد که بعد از این نیز این قبیل افزایش‌ها خارج از مسیر تعیین شده صورت نگیرد.

سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه اقدامات مربوط به گرانی کره در اینجا پایان نیافت، افزود: امروز نیز در گشت مشترکی بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به همراه رؤسای گشت‌های سیار سازمان تعزیرات و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به رصد بازار پرداخت و درباره صحت بازگشت نرخ کره به نرخ مصوب اطمینان حاصل کردند.

وی درباره مواردی که می‌توانند در هزینه تولید اثر بگذارند، اظهار کرد: حتی اگر فاکتورهایی به شکل مستقیم روی فرآیند تولید تاثیر بگذارند و قیمت تمام شده را بالا ببرند، هیچ واحدی نباید به شکل خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کند بلکه باید قیمت‌های پیشنهادی خود را با مراجعه به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بعد از ستاد کنترل بازار، افزایش قیمت را اعمال کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان

در تیرماه سال 1354 به منظور تعیین، تعدیل و تثبیت قیمت تولیدات داخلی کشور و کالاهای وارداتی و خدمات و انجام بررسی‌ها و تهیه طرح‌های لازم در جهت متعادل ساختن و پیشگیری از افزایش نامتناسب قیمتها « مرکز بررسی قیمت‌ها» تشکیل گردید. در تیر ماه سال 1354 به منظور تهیه فهرست کالاهایی که مصرف‌کنندگان یا تولیدکنندگان آن می‌بایست مورد حمایت قرار گیرند صندوق حمایت مصرف‌کنندگان تشکیل گردید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی