اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951010210605700

۹۰ درصد جمعیت شهری اروپا در معرض آلودگی هوا

کد: 13951010210605700

https://goo.gl/Vitj7d

، تهران , (اخبار رسمی): آلودگی شدید هوا کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و یا بریتانیا را تهدید می کند.

۹۰ درصد جمعیت شهری اروپا در معرض آلودگی هوا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ،سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: آلودگی هوا یکی از معیارهای مهم تاثیرگذار بر سلامت افراد است.
آژانس اروپایی محیط زیست اعلام کرده ۹۰ درصد جمعیت شهری در اروپا در معرض آلاینده هایی قرار دارند که غلظت آنها بسیار بالاتر از استانداردها است.
ذرات بسیار ریز موجود در هوا دلیل این آلودگی است.
لیونل گسپن، کارشناس هواشناسی می گوید: «قسمتی از این آلودگی هوا به انتشار بیش از حد مواد آلاینده بدلیل درجه حرارت سرد هوا صورت می گیرد. در این شرایط استفاده از شوفاژ افزایش زیادی می یابد. ترافیک و فعالیتهای صنعتی نیز دیگر منابع مهم آلودگی هوا هستند.»
اتحادیه اروپا برای مقابله با این خطر تلاش می کند. لایحه مربوط به تعیین محدودیت برای تولید آلاینده ها از جمله اکسید ازت برای کشورها از جمله تدابیر این اتحادیه است.
در سطح ملی هر کشور عضو اتحادیه اروپا تدابیر اضطراری را برای محدود کردن تاثیرات مخرب آلودگی هوا در دستور کار قرار داده است.
بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه حداکثر سرعت مجاز در بسیاری از شهرها را از ۵۰ به ۳۰ تقلیل داده اند. هدف تشویق مردم به استفاده از دوچرخه بعنوان وسیله نقلیه است.
تعیین طرح زوج و فرد برای تردد خودروها از دیگر تدابیری است که هجوم مردم به متروها را سبب شده است.
یک شهروند در فرانسه می گوید: «این طرح خوبی است اما در عین حال مشکل آفرین است. مثل امروز که مترو مجانی است، مردم از اتومبیلهای خود استفاده نمی کنند و در نتیجه با ازدحام جمعیت روبرو هستیم.»
به نوشته یورونیوز، ممنوعیت برای تردد خودروهایی که میزان آلایندگی آنها بالاست از دیگر تدابیر دولتها است. تخطی افراد تحت تعقیب قرار می گیرد و آنها را با پرداخت جریمه روبرو می کند. در آلمان مبلغ جریمه تا رقم ۴۰ یورو می رسد. در سوئد نیز ۱۱۳ یورو. در لندن مبلغ جریمه بویژه برای وسایل نقلیه سنگین می تواند به هزار پوند معادل هزار و ۲۰۵ یورو برسد.
تا زمانی که اجرای این تدابیر تاثیر خود را نشان دهد شهروندان اروپایی با استفاده از ماسکها در شهرهای بزرگ خود را از خطر آلودگی هوا حفظ می کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

محیط زیست