اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951012211774750

معاون مسکن‌شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشریح کرد

بهره‌برداری از۸۷ درصد واحدهای مسکونی تحت‌مسئولیت

کد: 13951012211774750

https://goo.gl/73xTZq

، تهران , (اخبار رسمی): حق شناس، برنامه‌های بنیاد مسکن را برای ساخت مسکن تا پایان سال ۹۵ که شامل ۸ هزار واحد مسکونی جدید و ۱۵ هزار واحد مسکونی باقی‌مانده از سال گذشته است تشریح کرد و گفت: مشکلات خدمات روبنایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر حل شده و ساخت ۴ هزار واحد مسکونی جدید از برنامه‌های سال جاری توسط بنیاد، آغاز شده است.

بهره‌برداری از۸۷ درصد واحدهای مسکونی تحت‌مسئولیت

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه وشهرسازی ، جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی  درباره برنامه‌های ساخت مسکن تا پایان سال جاری و برنامه‌های سال آتی آن بنیاد با اشاره به اینکه ساخت مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برعهده بنیادمسکن است، گفت: برنامه بنیادمسکن انقلاب اسلامی ساخت ۳۴۷ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی بود که تا کنون ۸۷ درصد واحدها به اتمام رسیده‌اند و مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: ۱۳ درصد باقی مانده از کل واحدهای مسکونی تحت مسئولیت بنیاد مسکن دچار مشکلاتی همچون مشکلات تعاونی‌ها و یا اختلافاتی در سطح داخلی هستند که برنامه بنیاد نیز تکمیل آنها تا ۳ ماه آینده یعنی تا پایان سال جاری (۹۵) است. پیش‌بینی می‌کنیم که ۱۳ درصد باقی‌مانده حداکثر در ۳ ماه نخست سال ۹۶ به اتمام برسد.

حق‌شناس با تاکید بر فروش اقساطی حدود ۸۴ درصد از واحدهای مسکونی باقی‌مانده، افزود: خوشبختانه واحدهای پیش‌فروش شده کمتر دچار مشکلات عدم‌ارایه خدمات همچون خدمات آب، برق، گاز و تاسیسات روبنایی هستند و در بسیاری از شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحت‌مسئولیت بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی تامین خدمات روبنایی همچون مساجد و مدرسه حل شده است.

این مقام‌مسئول در بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی گفت: امیدواریم در تامین خدمات روبنایی، دولت کمک بیشتری ارایه کند و سکنی‌گزینی خانوارهای ساکن، وضعیت بهتری پیدا کند.

حق‌شناس در بیان دیگر برنامه‌های ساخت مسکن‌شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: در بخش ساخت مسکن شهری بخشی از پروژه‌های بنیاد در قالب عرضه با قیمت تمام‌شده و در برخی موارد با کمک کسانی که تحت پوشش حساب ۱۰۰ امام قرار دارند در برنامه است.بر این اساس، برنامه سال جاری (۹۵) هم شامل آغاز ساخت ۸ هزار واحد مسکونی و هم ادامه اجرای ۱۵ هزار واحدی است که از سال گذشته آغاز شده بود و هنوز هم ادامه دارد. در مجموع ادامه و اجرای ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی در برنامه‌های آتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: از ۱۵ هزار واحدی که از سال گذشته شروع شد، تعداد زیادی از واحدها به اتمام رسیده است و بقیه در حال انجام است. ۸ هزار واحدی نیز که باید ساخت آنها شروع می‌شد با توجه به رکود و عدم تامین تسهیلات کافی تاکنون نزدیک به ۴ هزار واحد آغاز شده است و برنامه بنیاد نیز تا پایان سال، آغاز ۵ تا ۶ هزار واحد جدید است.

حق‌شناس با اشاره به اینکه اجرای این پروژه‌ها در تمامی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که تحت مسئولیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، انجام می‌شود، گفت: اجرای این پروژه‌ها در تمامی شهرها انجام می‌گیرد. متقاضیان گاهی در ابتدا و گاهی نیز در حین اجرای کار، واحد مسکونی خود را انتخاب می‌کنند و خریداری انجام می‌شود و در این راستا از تسهیلات مختلف نیز استفاده می‌کنند. متقاضیان از تسهیلاتی نظیر تسهیلاتی که بانک مسکن ارایه می‌کند استفاده می‌کنند و خانه شان را تحویل می‌گیرند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان