خانه تاریخی عادلی فر میبد مرمت شد

کد: 13951015214225793

https://goo.gl/Zj1RQI

، تهران ، (اخبار رسمی): عملیات مرمت و احیای خانه تاریخی عادلی فر در شهدیِ میبد به پایان رسید.

خانه تاریخی عادلی فر میبد مرمت شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، رسول مشتاقیان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میبد این خبر را اعلام کرد و گفت: عملیات مرمت و احیای خانه تاریخی عادلی فر در شهدیِ میبد به پایان رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی میبد ابراز امیدواری کرد؛ خانه تاریخی عادلی فر تا بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: این خانه تاریخی در شهدیِ میبد قرارداد و عملیات مرمت و احیای آن از سال 1394 طبق طرح و نظارت میراث فرهنگی شهرستان میبد توسط مالک آغازشده بود.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: مرمت و احیای این بنای تاریخی شامل برداشتن الحاقات پیوندی، کف سازی، محوطه‌سازی، نماسازی، اجرای طاق و غیره بوده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.