فدراسیون والیبال اعلام کرد

قهرمانی مردان جهان؛ آخرین وضعیت قاره آسیا

کد: 13951019216455585

https://goo.gl/0Xo61y

، تهران ، (اخبار رسمی): نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان 10 تا 30 سپتامبر 2018 (19 شهریور تا 8 مهرماه 1397) با حضور 24 تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود.

قهرمانی مردان جهان؛ آخرین وضعیت قاره آسیا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان 24 تیم شرکت خواهند کرد و برای نخستین بار این رقابت ها به میزبانی دو کشور (ایتالیا و بلغارستان) برگزار خواهد شد.
سهمیه مناطق مختلف جهان برای این رقابت ها به قرار زیر است:
نورسیکا: پنج تیم
آسیا: چهار تیم
آفریقا: سه تیم
آمریکای جنوبی: دو تیم
اروپا: 10 تیم
تا کنون حضور چهار تیم در این رقابت ها قطعی شده است. لهستان به عنوان قهرمانی سال 2014، ایتالیا و بلغارستان میزبان سال 2018 از منطقه اروپا و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی چهار تیم قطعی شده هستند.
قاره آسیا چهار سهمیه در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد و 23 کشور برای حضور در مسابقات انتخابی اعلام آمادگی کردند که 9 تیم از آسیای میانه، 4 تیم از اقیانوسیه، 5 تیم از شرق آسیا، دو تیم از غرب آسیا و 3 تیم از جنوب شرقی آسیا هستند.
مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می شود که در مرحله نخست رقابت ها در پنج منطقه پیگیری می شود و تیم های قهرمان به همراه تیم های ایران، استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و چین که از برترین تیم‌های آسیا هستند بدون مسابقات مقدماتی در این رقابت ها شرکت می کنند.
تا کنون تایلند، نیوزلند و چین تایپه به ترتیب با کسب مقام قهرمانی در مناطق جنوبی شرقی، اقیانوسیه و شرق آسیا صعودشان به مرحله نهایی قاره آسیا قطعی شده است و رقابت دو منطقه دیگر هنوز برگزار نشده است.
در منطقه آسیای مرکزی تیم های هند، پاکستان و قزاقستان به میزبانی قرقیزستان به مصاف یکدیگر می روند تا قهرمان این منطقه نیز مجوز مرحله نهایی دریافت کند. این منطقه آسیا تنها منطقه ای است که مسابقات انتخابی اش در سه مرحله برگزار شد.
در منطقه غرب آسیا نیز دو تیم قطر و امارات برای سهمیه این منطقه در مرحله نهایی با هم مسابقه خواهند داد که هنوز زمان این دیدار مشخص نشده است.
مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور 10 تیم در دو گروه برگزار می شود که یک گروه 5 تیمی به میزبانی ایران (گروه A) و 5 تیم دیگر هم به میزبانی استرالیا (گروه B ) که دو تیم برتر در رنکینگ جهانی سال گذشته هستند، با هم رقابت می کنند.
تیم ژاپن (تیم دوم رنکینگ جهان در آسیا) در گروه B به میزبانی استرالیا و تیم چین (به عنوان سوم رنکینگ جهان در آسیا) در گروه A به میزبانی ایران قرار دارند. دیگر کشورها به همین ترتیب بر اساس رتبه و به صورت یکی در میان در دو گروه قرار می گیرند.
زمان قطعی مسابقات مرحله دوم قاره آسیا هنوز مشخص نشده است اما این مسابقات باید تا 23 مهرماه سال 96 به پایان رسیده باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران

در پایان سال 1336 ، والیبال ایران دارای فدراسیون مستقل شد و امیر عباس امین به عنوان اولین رئیس فدراسیون والیبال کار خود را آغاز کرد.

منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.