اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951023219145699

معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش:

بهترین زمان پیشگیری از خشونت سنین کودکی است

کد: 13951023219145699

https://goo.gl/Hbm6xp

، تهران , (اخبار رسمی): فرهنگ سازی برای پیشگیری از خشونت در جامعه ضروری و بهترین سن برای این اقدام دوران کودکی است.

بهترین زمان پیشگیری از خشونت سنین کودکی است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ مهدی فیض،معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفت: فعالیت ها در حوزه تعلیم و تربیت امری درازمدت است و اگر حتی یک نفر از این فعالیت ها بهره مند شود، کار ارزشمندی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه پرورشی با تکیه بر آمار صرف نمی توان فعالیت ها را موردارزیابی قرار داد، در این حوزه فعالیت های کیفی بزرگ که اثربخشی بیشتری دارد، بیش از کمیت موردتوجه است، هرچند کمیت نیز اگر زیاد باشد، مایه خوشحالی است.

فیض با اشاره به این مطلب که  پیامبر اسلام (ص) خطاب به حضرت علی (ع) می فرمایند:" اگر به دست تو یک نفر هم هدایت شود برای تو از آنچه در تمام دنیا است، ارزشمندتر است" گفت: اگر در پرسش مهر یک خانواده و یا یک دانش آموز، مقاله ای تهیه کند که در درون خانواده خود بتواند به موضوع خشونت تلنگر بزند، بسیار ارزشمند است. حال اگر 13 میلیون دانش آموز به این پرسش پاسخ دهند و در تعامل با دیگران از خشونت فاصله بگیرند، خیردنیا و آخرت و سرمایه معنوی برای همه خواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: هدف و وظیفه آموزش و پرورش، فرهنگ سازی برای کاهش خشونت در جامعه و خانواده است، ما باید یاد بگیریم، سخن مخالفان را بشنویم و سلیقه های مختلف را در همه عرصه ها تحمل کنیم .

وی یادآور شد: برای حل معضل خشونت بهترین سن، سنین کودکی و دانش آموزی است و ما می توانیم با فرهنگ سازی مناسب از جنبه های مختلف خشونت در جامعه پیشگیری کنیم .

فیض گفت: سوال پرسش مهر امسال می تواند موجب تغییر نگرش در زمینه خشونت از سطح مدرسه تا سطح دانشجومعلمان شود و بخشی از مشکلات را برطرف نماید .

وی بر تنوع رشته ها در پرسش مهر تأکید کرد و افزود: در این صورت است که مخاطبان بیشتری در پاسخ پرسش مهر شرکت می کنند و انتشار مقوله فرهنگی مطرح شده در پرسش مهر در جامعه به روش بهتر و مناسب تری انجام خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | شهر و جامعه