اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951025220154750

معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه امضای قرارداد کارخانه ریسباف:

کارخانه ریسباف،ظرفیت بهره‌برداری بین‌المللی دارد

کد: 13951025220154750

https://goo.gl/4zUofX

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه امضای قرارداد کارخانه ریسباف با تأکید براینکه این کارخانه باید مورد بهره‌برداری بین‌المللی قرار گیرد گفت: کارخانه ریسباف باید به اثری جذاب در مقیاس ملی مبدل شود چراکه این مجموعه از نظر جغرافیایی و فضایی این ظرفیت را دارد.

کارخانه ریسباف،ظرفیت بهره‌برداری بین‌المللی دارد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی محمدسعید ایزدی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در جلسه امضای قرارداد واگذاری کارخانه ریسباف با تأکید براینکه این کارخانه آخرین بازمانده از معماری معاصر اصفهان به شمار می‌رود گفت: طی بازدیدی که وزیر راه و شهرسازی حدود دو سال و نیم گذشته از این کارخانه داشتند، این بنای تاریخی مورد توجه قرار گرفت و قرار شد تا بنای آن به عنوان ثروتی مجدد به خدمت شهروندان بازگشته و مورد بهره‌بهرداری قرار بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: پس از تلاش‌های بسیار امروز موفق شدیم تا قراداد تملک آن را با بانک ملی امضا کرده واین اقدام بزرگ را به نتیجه برسانیم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه بتوان با حمایت استاندار و تمامی مسئولان استانی ابن اثر ارزشمند را به فضایی برای خدمت‌رسانی به شهر اصفهان تبدیل کرد گفت: کارخانه ریسباف باید به اثری جذاب در مقیاس ملی بدل شود چراکه این مجموعه از نظر جغرافیایی و فضایی این ظرفیت را دارد.

ایزدی در ادامه سخنان خود از تشکیل شورای راهبری به منظور برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های مرمت و احیای ریسباف خبر داد و گفت: تاکنون دو جلسه از این شورا با حضور مقامات ملی، سازمان‌های مربوطه و نمایندگان محلی تشکیل و درخصوص چارچوب فعالیت‌هایی که باید برای این مجموعه انجام شود مذاکراتی انجام شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تهیه سند راهبردی در این مسیر برای مبنای عمل قرار گرفتن عملیات بهره‌برداری مجدد از ریسباف اولین اقدامی بود که در این شورا انجام شده و هم‌اکنون در مراحل پیگیری جهت تصویب در شورای عالی شهرسازی است.

ایزدی برگزاری مسابقه بین‌المللی با هدف مشخص شدن طرح نهایی در اجرای عملیات مرمت و بهره‌برداری را گام دوم در این مسیر اعلام کردو گفت: از آنجا که کارخانه ریسباف ظرفیت بهره‌برداری بین‌المللی را داراست در این مسابقه طرح برگزیده از بین مشاورین بین‌المللی انتخاب و اجرایی خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان