اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951102223825700

دست نوشته دانش آموزان سیستانی در روز هوای پاک

کد: 13951102223825700

https://goo.gl/IMlhVg

، تهران , (اخبار رسمی): دانش آموزان سیستانی و بلوچستانی با شرکت در مراسم روز هوای پاک در مدارس در راستای فرهنگ سازی زیست محیطی و پاسداشت هوای پاک مشارکت کردند.

دست نوشته دانش آموزان سیستانی در روز هوای پاک

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست ،نیره پوملائی، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: مراسم هوای پاک تلنگر و یادآوری در خصوص حفظ محیط زیست و اهمیت هوای پاک است.
پورملائی افزود: برنامه ملی هوای پاک بصورت همزمان و با شعار محوری "با هم به سوی هوای پاک" در سیستان و بلوچستان برگزار شد، مراسم هوای پاک با اجرای برنامه های متنوع آموزشی و تفریحی در مدارس سراسر استان و با حضور مسئولین محلی و استانی برگزار شید.
پورملائی اضافه کرد: دانش آموزان سیستانی و بلوچستانی با نوشتن شعارها، درخواستها، جملات کوتاه و ... در دست نوشته های خود خواستار توجه اقشار مختلف مردم به موضوع هوای پاک و اهمیت سالم نگه داشتن آن شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در روز ملی هوای پاک، مصادف با 29 دیماه، این اداره کل همزمان با اجرای برنامه های آموزشی در سطح مدارس و بازدید های مشترک با سایر ادارات و سازمانها و ...، اقدامات متنوع دیگری را در این روز در دستور کار خود قرار داده است؛ که می توان به سنجش و آنالیز میزان آلایندگی واحدهای بزرگ تولیدی صنعتی در این روز، با همکاری آزمایشگاه معتمد و بازدید رایگان عموم از موزه تنوع زیستی اداره کل نام برد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان حفاظت محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد. در سال 1346 در پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. بر اساس قانون اخیر، سازمان شکاربانی و نظارت بر صید، مرکب از وزیران کشاورزی، دارایی، ‌جنگ و شش نفر از اشخاص با صلاحیت بود. بر اساس ماده 6 قانون فوق، وظایف سازمان شکاربانی و نظارت بر صید از محدوده نظارت و اجرای مقررات ناظر بر شکار فراتر رفته و امور تحقیقاتی و مطالعاتی مربوط به حیات‌وحش کشور، تکثیر و پرورش حیوانات وحشی و حفاظت از زیستگاه آنها و تعیین مناطقی به عنوان پارک وحش و موزه‌های جانورشناسی را نیز در بر گرفت. در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به “سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌عالی شکاربانی و نظارت بر صید به “شورای‌عالی حفاظت محیط زیستف تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانبار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

محیط زیست