اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951105225955833

محک به کمپین انجمن جهانی کنترل سرطان (UICC) پیوست

کد: 13951105225955833

https://goo.gl/TYAsNE

، تهران , (اخبار رسمی): مؤسسه خیریه محک در پویش ملی مبارزه با سرطان به عنوان عضو رسمی سازمان جهانی کنترل سرطان (UICC به کمپین جهانی روز سرطان پیوست تا با ترویج اهداف این کمپین جامعه را نسبت به دغدغه‌های بیماران مبتلا به سرطان آگاه کند. محک امیدوار است .

محک به کمپین انجمن جهانی کنترل سرطان (UICC) پیوست

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی موسسه خیریه محک، پویش ملی مبارزه با سرطان  با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونین وزارت متبوع، مدیران و کارشناسان حوزه سرطان از دانشگاه‌‎های سراسر کشور و مؤسسات خیریه فعال در حوزه سرطان در مؤسسه خیریه محک برگزار شد.
 در این مراسم معاونان وزیر بهداشت و همچنین نمایندگانی از کارگروه‌های تخصصی مراقبت‌های حمایت‌های تسکینی؛ تشخیص زودهنگام و غربالگری سرطان؛ پیشگیری، آموزش، فرهنگ‌سازی و پژوهش؛ توسعه و زیرساخت به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین از اسناد و دستاوردهای مدیریت بیماری‌های غیرواگیر رونمایی شد. 
 آراسب احمدیان، مدیرعامل مؤسسه خیریه محک در ابتدای این مراسم ضمن ادای احترام به جانباختگان حادثه ساختمان پلاسکو به ویژه آتش‌نشانان قهرمان و پس از معرفی مؤسسه خیریه محک و مقایسه آمار کودکان مبتلا به سرطان در آمریکا و ایران گفت: امریکا 10 برابر ایران تولید ناخالص ملی دارد در حالی که در میزان فوت کودکان مبتلا به سرطان نسبت به موارد جدید ابتلا در این کشور تنها 3 درصد کمتر از ایران است که این امر نشان‌دهنده ظرفیت اجتماعی کشور ایران در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان است.
 وی با بیان اینکه هزینه اداره 2 سال یک بیمارستان برابر با ساخت آن است و تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان ایران، فقط با حمایت نیکوکاران دهمین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد ادامه داد: لذا توصیه می‌شود خیرین در کنار تأمین هزینه‌های ساخت و تجهیز بیمارستان‌ها به تأمین هزینه اداره آنها نیز توجه نموده و از این طریق اثربخشی کمک‌های خیرخواهانه در توسعه سیستم‌های درمانی را افزایش دهند. توجه به این نکته بسیار مهم است که ساختمان و تجهیزات بدون وجود نیروهای متخصص و کارآمد قادر به ارائه خدمات به بیماران نخواهد بود.
هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: سهم وزارت بهداشت در فراهم کردن میزان دسترسی به خدمات درمانی کشور کمتر از 20 درصد است و مابقی این سهم را شاکله‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد بر عهده دارند.
وی افزود: امیدواریم ایجاد مؤسسات مردم‌نهاد مشابه محک به صورت زنجیره‌ای در حوزه سلامت موجب پوشش همگانی سلامت در کشور شود.
 اهدای تابلوی کودکان محک به وزیر بهداشت
در پایان این مراسم محک با اهدای لوح تقدیر از وزیر بهداشت تقدیر کردند. همچنین وزیر بهداشت نیز با نگارش متنی برای کودکان مبتلا به سرطان روی تابلوی نقاشی شده توسط کودکان محک برای آنها یادگاری نوشت.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه خیریه محک

مؤسسه خیریه محک از سال 1370 با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا بـه سرطان زیر 16 سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرده است. در بیست و پنج سال فعـالیت، محک بـا اتکا به کمک‌های انسان‌دوستانه مردم نیک‌اندیش سرزمین‌مان تاکنون توانسته بیش از 23 هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار دهد.محک تا پایان سال 93 بیش از 23000 کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت همه جانبه قرار داده است. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)، عضویت در سازمان های معتبر بین المللی مرتبط با سرطان کودکان، احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای 18000 متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال 1386، دریافت تندیس نقره‌ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی ، اخذ استاندارد NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی درمنطقه خاورمیانه، دریافت نشان طلای انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA)، انجام پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین‌المللی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه