اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951201237417020

جاذبه های گردشگری استانبول را بشناسید

معرفی تورهای نوروزی آژانس مسافرتی الفبای سفر

کد: 13951201237417020

https://goo.gl/iRifqQ

، (اخبار رسمی): استانبول شهری پوشیده شده با فرهنگ و تاریخ غنی است که ترکیب آن‌ها چیزهای هیجان انگیز زیادی را برای مسافران از سراسر جهان فراهم می‌آورد.

تور نوروزی آژانس مسافرتی الفبای سفر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت پیام آوران پارسیان، استانبول شهری پوشیده شده با فرهنگ و تاریخ غنی است که ترکیب آن‌ها چیزهای هیجان انگیز زیادی را برای مسافران از سراسر جهان فراهم می‌آورد.

این شهر در طول دوران نوسنگی تاسیس شده و امروزه استانبول شهر مدرنی است که میراث تاریخی آن مانند مساجد، قصر سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار باستانی سالم باقی مانده است. بزرگترین شهر ترکیه بین شرق و غرب قرار گرفته رایحه‌ای از دسیسه و فریبندگی است را به تمام بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد، مروری می‌کنیم بر جاذبه‌های توریستی برتر در استانبول که گردشگران با  تور استانبول به دیدن آن‌ها می‌روند.در ادامه برخی از معروف ترین بناهای تاریخی استانبول را معرفی می کنیم.

کاخ توپ کاپی استانبول

کاخ توپکاپی که در طول قرون 19-15 در مرکز امپراطوری عثمانی قرار داشته و ساختمان جدید کاخ توپکاپی از سال 1466 شروع و در تاریخ 1948 و پیش از فوت سلطان محمد فاتح در سال 1478 ساخته شده است.

در محل تلاقی تنگه بسفر، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار گرفته که این کاخ در گذشته محل زندگی سلاطین و دولتمردان عثمانی بوده و دارای باغ بسیار باشکوهی است. در سمت راست کاخ درختان سرو قرار گرفته و مطبخ‌های کاخ نیز در همین سمت جای گرفته‌اند.

امروزه از این محل به عنوان نمایشگاهی از مجموعه‌های کریستال، نقره و ظروف چینی که مربوط به دوره امپراطوری عثمانی است، استفاده می‌شود. در قسمت چپ کاخ حرمسرا قرار دارد و در این بخش همسران و فرزندان سلاطین در انزوا زندگی می‌کرده‌اند. سومین بخش کاخ نیز شامل سالن اجتماعات، کتابخانه احمد سوم، نمایشگاهی از لوازم شخصی سلاطین و خانواده‌ سلطنتی، جواهرات بسیار مشهور و قیمتی و نیز مجموعه‌ای از دست نوشته‌هاست و در میانی‌ترین بخش این قصر زیبا عمارتی است که ردای حضرت محمّد (ص) در آن نگهداری می‌شود.

موزه‌های باستان شناسی در قسمت داخلی اولین حیاط کاخ توپ کاپی قرار دارند. در این مکان کلکسیونی از عتیقه‌ها و گنج‌های با ارزش وجود دارد. از جمله این آثار با ارزش می‌توان به تابوت سنگی اسکندر و نمای سر در معبد آتن اشاره کرد. در موزه مشرق باستان نیز می‌توان نمونه هایی از هنر سومری ها ، بابلی ها و عاشوریان را یافت کرد.

مسجد سلیمانیه استانبول

بازدید کنندگان مسجد سلیمانیه می‌گویند زیبایی و آرامش مسجد به آن ها حس الهام بخش معنوی می‌دهد. این مسجد در تپه سوم استانبول واقع شده و دستور ساخت مسجد در ۱۵۵۰ توسط سلطان سلیمان اول صادر شده است. این مسجد با شکوه ترکیبی از بهترین معماری اسلامی و بیزانسی است. این مسجد در طول سال‌ها به طور گسترده آسیب دیده است، از جمله در طول جنگ جهانی اول زمانی که جنگ شروع شد و باغ آن به عنوان یک انبار سلاح مورد استفاده قرار گرفت. این مسجد در اواسط قرن ۲۰ دو باره بازسازی شد. مسجد سلیمانیه توسط چهار مناره مشخص شده است که نشان دهنده آن است که توسط یک سلطان ساخته شده است.

برج گالاتا استانبول

از دیدنی‌های استانبول ، برج گالاتا ست که در سال ۱۳۴۹ به عنوان یکی از ابزار دفاعی ژنویی ها در منطقه گالاتا استانبول ساخته شد. در آن زمان کنترل ساحل شمالی شاخ طلایی  در اختیار ایشان قرار داشت. بعدها از این برج به عنوان زندان و مدتی نیز به عنوان برج آتش استفاده شد. امروزه رستورانی در بالای این برج راه‌اندازی شده و از بالای برج گالاتا منظره‌ای فوق‌العاده از شهر و دریای مرمره از میان شاخ طلایی در برابرتان قرار دارد که سفر ترکیه را برایتان به یاد ماندنی خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت تور استانبول و تور آنتالیا به وبسایت الفبای سفر مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت پیام آوران پارسیان

شرکت پیام آوران پارسیان از ابتدای سال 1389 به عنوان اولین شرکت تابعه گروه نرم افزاری پارسیان، فعالیت خود را درحوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) سازماندهی و متمرکز نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]