اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951204238454750

محمدی خبر‌داد

افزایش‌تسهیلات فرودگاه‌ کیش در آستانه نوروز

کد: 13951204238454750

https://goo.gl/AJhsV3

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل فرودگاه کیش از افزایش‌تسهیلات ترمینالی این فرودگاه در آستانه نوروز۹۶ خبر داد و گفت: پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی پروازها و افزایش ۱۴ درصدی مسافر نسبت به زمان مشابه در سال گذشته در ایام نوروز ۹۶ را داریم.

افزایش‌تسهیلات فرودگاه‌ کیش در آستانه نوروز

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، عزت‌اله محمدی، مدیرکل فرودگاه کیش از تمهیدات نوروزی این فرودگاه در آستانه نوروز ۹۶ خبرداد و با بیان اینکه فعالیت‌های مختلف و گسترده‌ای در آستانه نوروز ۹۶ در این فرودگاه با مشارکت ارگان‌های جزیره و با هماهنگی بسیار نزدیک انجام شده است، ‌ اظهار داشت: در نوروز امسال تلاش می‌کنیم علاوه بر تکریم گردشگران و مسافران، تسهیلات ترمینالی را افزایش داده و برنامه‌ریزی مناسبی برای میزبانی گردشگران نوروزی داشته باشیم.

پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی پروازها و افزایش ۱۴ درصدی مسافر

وی با پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی پروازها و افزایش ۱۴ درصدی مسافر در ایام نوروز ۹۶ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته اظهار کرد: در نوروز امسال با ساماندهی گیت‌های بازرسی پلیس، سپاه، گمرگ و کانترهای پذیرش مسافر و تسمه نقاله‌ها و سایر واحدهای خدماتی شاهد پذیرش و اعزام پرواز و مسافرین بیشتری خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه روزانه به طور میانگین ۶۶ پرواز برنامه‌ای در فرودگاه کیش انجام می‌شود از برقراری پروازهای فوق‌العاده در ایام نوروز خبرداد و گفت: فرودگاه کیش درایام نوروز میزبان تعداد بیشتری از پروازها و مسافران خواهد بود.

محمدی بهره‌برداری از برج مراقبت جدید فرودگاه، بهره‌برداری از مجتمع هلی‌پورت، خرید و نصب سیستم سوئیچینگ، خرید دستگاه‌های کمک ناوبری DVOR/DME و ILS CAT II، بهسازی و مرمت سطوح پروازی را از برنامه‌های اصلی در سال ۱۳۹۶ برشمرد و گفت: اجرای روکش، تطویل و تعریض و اجرای روشنایی CAT II با قابلیت پذیرش پهن‌پیکرترین هواپیمای مسافری دنیا (ایرباس ۳۸۰) با اعتباری بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۶ به بهرهبرداری برسد.

پیشرفت فیزیکی۵۰ درصدی ترمینال جدید این فرودگاه

 مدیرکل فرودگاه کیش در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت ترمینال جدید این فرودگاه، گفت: احداث ترمینال جدید فرودگاه کیش از دو سال پیش آغاز شده و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وسعت این ترمینال ۴۵ هزار مترمربع است و ظرفیت اعزام و پذیرش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سال را خواهد داشت. این ترمینال از نظر ظرفیت در حد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و از نظر زیبایی در رتبه نخست میان فرودگاه‌های ایران خواهد بود.

اجرای طرح خروج آهوان از محوطه فرودگاه کیش

محمدی هم چنین از عقد قرارداد با پیمانکارجهت خروج آهوان از محوطه فرودگاه کیش خبرداد و در این باره، گفت: اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای دور نگه داشتن آهوها از فرودگاه کیش‌ هفتهٔ گذشته برگزار شد.

وی توضیح داد: در راستای افزایش ایمنی نشست و برخاست هواپیما و هم‌چنین حفظ و نجات جان مسافران؛ فرودگاه کیش پس از بررسی‌های لازم توسط اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش اقدام به عقد قرارداد با پیمانکارمجرب جهت خروج آهوان از محوطه فرودگاه کیش نموده است.

محمدی ادامه داد: بر اساس این طرح که توسط متخصصان و کارشناسان حوزه محیط زیست انجام خواهد شد، آهوان موجود در فرودگاه با روش‌های علمی و تجربی و با در نظرگرفتن شرایط ایمن برای آهوان و جلوگیری از آسیب فیزیکی به آنان اجرا خواهد شد. مدت زمان اجرای این طرح حدود یک‌سال در نظر گرفته شده است.

مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش، ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح اظهار داشت: پس از سال‌ها پیگیری این طرح در فرودگاه با همکاری شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های جزیره کیش به انجام خواهد رسید تا ایمنی پروازها در این فرودگاه تأمین شود.

 به گفتهٔ محمدی اجرای این طرح نیازمند ترمیم و بازسازی فنس پیرامون فرودگاه بود که حدود ۱۵ کیلومتر از فنس طی دو سال کاملاً نوسازی و اجرا شد.

محمدی توضیح داد آهوان کیش یکی از جاذبه‌های بی‌بدیل برای گردشگران دوستدار طبیعت در این جزیره زیباست و احساس مسوولیت محیط بانان، کیش‌وندان و گردشگران نسبت به سلامت آهوان در این منطقه یک رویکرد مثال‌زدنی است.

به گزارش پایگاه خبری ۳۰ رأس آهوی ایرانی در سال ۱۳۶۳ جهت زندگی و تولید مثل به کیش منتقل شد که با توجه به فراهم شدن وضعیت مناسب شمار آن‌ها در آخرین سرشماری سال ۱۳۸۹ به بیش از ۶۵۰ رأس رسیده است. سازمان منطقه آزاد کیش در سال‌های گذشته برای افزایش جذابیت‌های طبیعی و گردشگری این منطقه شروع به ساخت پارک حیات وحش در زمینی به مساحت دویست هکتار کرد.

این سازمان همراه با اجرای طرح حصاربندی، تعدادی آبشخور برای تأمین آب و علوفه مورد نیاز آهوان در زیستگاه‌های آن‌ها احداث کرد. گفتنی است نسل این آهو که علاوه بر کشورمان در بخش‌هایی از آسیای مرکزی زندگی می‌کند به علت شکار بی‌رویه در معرض انقراض است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان