اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951210239964750

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

هزینه‌کرد ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برای مسکن مهر

کد: 13951210239964750

https://goo.gl/WsviFg

، تهران , (اخبار رسمی): [احمد اصغری مهرآبادی] قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از هزینه ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی طرح مسکن مهر در کل کشور خبر داد و گفت: ۸۴۰ هزار واحد معادل ۵۵ درصد از طرح مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل شده است.

هزینه‌کرد ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برای مسکن مهر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی در آئین افتتاح متمرکز هزار و ۵۴۴ واحد مسکن مهر استان گلستان، اظهار کرد: طرح مسکن مهر تا کنون در هزار و ۱۶۰ شهر اجرا شده و در استان گلستان ۹۸ درصد تعهدات به پایان رسیده است.

وی افزود: نگاه دولت همواره به سمت افراد کم درآمد بوده و مسکن هم از حیاتی‌ترین نیازهای انسان است و این موضوع از ابتدای پیروزی انقلاب در اولویت کاری نظام و دولت بوده است.

مهرآبادی تصریح کرد: طرح مسکن مهر از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و تا کنون یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد در سطح کشور به اتمام رسیده و ۲۷۰ هزار واحد هم تا پایان دولت یازدهم پایان می‌یابد.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از این طرح با مسکلاتی رو به رو است که نیاز به رسیدگی در دادگاه‌ها دارد و بخشی هم فاقد مشتری هستند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به لزوم کمک تمامی دستگاه‌ها در اجرای طرح مسکن مهر گفت: متولی طرح مسکن مهر فقز وزارت راه و شهرسازی نیست و متاسفانه شاهد همکاری نکردن برخی از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در تحویل واحدهای به اتمام رسیده هستیم.

مهر از قول مهرآبادی نوشت: تا کنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده و برای تحویل مابقی این واحدها باید دستگاه‌های ذیربط مساعدت‌های لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح مسکن مهر در کشور در مجموع ۱۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه دارد، خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی برای تکمیل مسکن مهر تامین شده است و معادل همین مبلغ هم مردم برای تکمیل این طرح پرداخت کردند که جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: با مجموع خدمات زیربنایی و روبنایی، هزینه طرح مسکن مهر در کل کشور به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که این مبلغ نشان از بزرگی این طرح دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، گفت: ۸۴۰ هزار واحد معادل ۵۵ درصد از طرح مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل شده است.

مهرآبادی با اشاره به لزوم فعال سازی شورای مسکن در استان‌ها گفت: اغلب مسائل و مشکلات در استان‌ها حل می‌شود و باید سورای مسکن در استان‌ها فعال شود و گلستان نخستین استانی خواهد بود که پرونده مسکن مهر در آن بسته می‌شود.

وی یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی توانسته در قالب مسکن مهر، ۵۰۰ باب مدرسه و ۴۵۰ باب مسجد احداث کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان