اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951212240935376

در پی انتشار شاخص PMI چین

مس مرز ۶ هزار دلاری را شکست

کد: 13951212240935376

https://goo.gl/ncxMSS

، تهران , (اخبار رسمی): امروز اول ماه مارس است و حسب روال هر ماه، چین عملکرد PMI بخش تولید و سرویس خود را منتشر کرده و انتشار آن موجب رشد ۴۰ دلاری مس در بازارهای جهانی شده است.

مس مرز ۶ هزار دلاری را شکست

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، آمارهای انتشار یافته طی این روز مثبت و فراتر از پیش بینی ها بوده و عامل تقویت مطلوب قیمت ها در بازار فلزات شده است.

شاخص PMI تولید چین در ماه فوریه۵۱.۶ بوده که فراتر از عملکرد ژانویه (۵۱.۳) و همینطور پیش بینی (۵۱.۱) است.

 در واقع فعالیتهای صنعتی در چین همچنان در حال گسترش بوده و مصرف کامودیتی ها شامل فولاد و فلزات اساسی و ... در حال افزایش است.

مس امروز صبح ۴۰دلار دیگر گران شد و با گذر از مرز ۶۰۰۰دلار به ۶۰۲۲ دلار در هر تن رسیده است. فعلا خبری از توافق در رفع اعتصاب بزرگترین معدن مس دنیا (اسکوندیدا در شیلی) نیست و معدن گراسبرگ اندونزی نیز همچنان مجوز صادرات نداشته و تعطیل است. تعطیلی معدن اسکوندیدا هفته ای ۲۵ هزار تن از عرضه مس دنیا میکاهد و بازار را به سمت کسری حرکت میدهد!

همچنین روی نیز شاهد رشد ۰.۹درصدی  یا ۲۵دلاری قیمت بوده و به سطح ۲۸۴۳دلار رسیده است. در این حوزه، اعتصاب معدن روی نوراندا در کانادا عامل دوم تقویت قیمت بوده که ادامه دار است.

از طرفی برای فولاد نیز در این حوزه داده های PMI چین باعث شده تا بازار از روند منفی دیروز جدا شوده و فعلا قیمت میلگرد در محدوده مثبت (۲ یوان رشد)حرکت کند. قیمت سنگ آهن نیز که امروز با افت ۱درصد افزایش در دالیان مواجه شده بود، مسیر رو به رشد داشته و امید است طی روز به محدوده مثبت وارد شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]