اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951212240994750

استاندار تهران:

جانمایی مسکن مهر پردیس در بیابان اشتباه تاریخی بود

کد: 13951212240994750

https://goo.gl/XVhq10

، تهران , (اخبار رسمی): استاندار تهران با بیان اینکه جانمایی مسکن مهر درشهر پردیس یک اشتباه تاریخی بود، اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی ها و طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی، مسکن مهر شهر پردیس تا پایان شهریور سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

جانمایی مسکن مهر پردیس در بیابان اشتباه تاریخی بود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، سید حسین هاشمی در نشست شورای مسکن که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در صورتی که دست اندرکاران این پروژه بتوانند در موعد مقرر عملیات ساخت را به اتمام برسانند، برای آنها از دولت و رئیس جمهوری درخواست تشویق ویژه خواهد کرد.

وی ادامه داد: بهتر است همه بدانند که جانمایی مسکن مهر در میان تپه، دره و بیابان یک اشتباه تاریخی و اقدامی عجیب و غریب بود.

وی افزود: اجرای این پروژه بسیار سخت و پرهزینه است با این حال دولت مصمم است که این پروژه را تا پایان شهریور سال آینده به اتمام برساند گرچه پیمانکاران این طرح تا بهمن سال آینده زمان خواسته اند اما همه تلاش ما این است که پایان نیمه نخست سال آینده شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

بر اساس اعلام یکی از اعضای هیئت مدیره مسکن مهر پردیس، از ۸۲ هزار واحد مسکونی این شهرک تاکنون ۱۶ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده و سایر واحدها با میانگین پیشرفت فیزیکی ۸۱ درصد نیز در دست اجراست.

قرار است در نخستین مرحله و درپایان همین ماه سه هزار و ۸۸ واحد، تا نیمه خرداد سال آینده ۱۸ هزار و ۲۲۰ واحد، در مرداد ۹۲ نیز تعداد ۲۱ هزار و ۳۶۲ واحد و تا پایان شهریور نیز سایر واحدهای باقی مانده به بهره برداری برسد گرچه چشم انداز سازندگان این واحدها تا بهمن سال آینده می باشد.

به گفته استاندار تهران، سازندگان پروژه های مسکن مهر پردیس و پرند که از ساختمان های بلند مرتبه است، باید این سازه ها را به سیستم آتش نشانی مجهز کنند.

هاشمی از دست اندرکاران پروژه های مسکن مهر استان تهران خواست تا در ایجاد فضاهای سبز نسبت به مصرف آب حساس باشند و نوعی از چمن و درختچه ها را کاشت کنند که حداقل نیازهای آبی را داشته باشند.

استاندار تهران همچنین بر لزوم توجه ویژه به احداث کلانتری و مدرسه در مجتمع های مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر تاکید کرد.

در این جلسه بر اساس گزارشی که از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام شد، امسال از شمار ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر استان تهران ۷۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده و تلاش می شود تا پایان شهریور سال آینده سایر واحدها نیز به بهره برداری برسند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان