اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951217242645371

با همت بانک مرکزی برگزار شد

همایش چالش‌های استاندارد بین المللی گزارشگری مالی

کد: 13951217242645371

https://goo.gl/jytNFc

، تهران , (اخبار رسمی): همایش چالش‌های عملی اجرای استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) در بخش بانکی به میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری موسسه حسابرسی «بیات رایان» و «موسسه بین المللی‌ KPMG » با حضور نمایندگان بانک‌ها و موسسات اعتباری ایرانی برگزار شد.

همایش چالش‌های استاندارد بین المللی گزارشگری مالی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این همایش یک روزه، موضوعات و چالش‌های مطرح در نظام بانکداری ایران از جمله طبقه بندی دارایی‌های مالی، ذخیره مطالبات غیر جاری (impairment)، ارزش منصفانه، عدم وجود زیربنای مناسب برای  تولید و ارائه اطلاعات لازم در بانک‌ها برای گزارشگری IFRS و شناسایی درآمد‌ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 مدیران ارشد و شرکا موسسه KPMG  که دارای تجربه عملی در پیاده سازی و تهیه صورت های مالی بر اساس استانداردهای گزارشگری بین المللی IFRS در کشورهای مختلف دنیا از جمله کشورهای منطقه خاورمیانه هستند، در این همایش به انتقال تجربیات خویش در حوزه گزارشگری مالی پرداختند.
بانک مرکزی با هدف طرح برخی از فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو در مرحله گذار از استانداردهای ایران به استانداردهای IFRS اقدام به برگزاری این همایش کرد.
گفتنی است، با توجه به فرصت‌های ایجاد شده در فضای پسابرجام و لزوم ارتقا سطح کارآمدی گزارش‌گری‌های مالی و تسهیل روند جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی، هرروزه نیاز به تطبیق با استاندارد‌های بین‌المللی گزارش‌گری‌های مالی (IFRS) بیشتر می‌شود، به گونه‌ای که هم‌اکنون در بیش از 120 کشور جهان گزارشگری مالی بر اساس IFRS برای شرکت‌ها و موسسات اعتباری الزامی شده است.
تجربیات جهانی نشان داده است که هر شرکت و موسسه‌ اعتباری در مراحل ابتدایی انطباق با IFRS با مشکلات و چالش‌های بسیاری مواجه شده است. تطبیق با IFRS تنها یک مسئله حسابداری نیست، بلکه تمام جنبه‌های سازمان از جمله سیستم‌ها‌، فرآیندها و حتی مدل تجاری سازمان از این تغییر متاثر خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک مرکزی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 18 مرداد ماه 1339 تأسیس گردید. برخی از وظایف بانک مرکزی عبارتند از حفظ ارزش داخلی و خارجی پول ملی کشور، انتشار اسکناس و ضرب سکه‌های فلزی رایج کشور، تنظیم مقررات مربوط به معاملات ارزی و ریالی، نظارت بر صدور و ورود ارز و پول رایج کشور، تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه