اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951219243295448

اولین دستور رئیس جدید سازمان سینمایی ابلاغ شد

شرکت مدیر عامل خانه سینما در جلسات سازمان سینمایی

کد: 13951219243295448

https://goo.gl/jHjX67

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس جدید سازمان سینمایی اعلام کرد که مدیر عامل خانه سینما به عنوان نماینده همه صنوف از این به بعد در جلسات سازمانی شرکت می‌کند.اولین جلسه شورای مدیران سازمان سینمایی امروز پس از حضور ریاست جدید سازمان سینمایی محمد مهدی حیدریان در همایش استانها از ساعت یک بعدازظهردر دفتر سازمان سینمایی تشکیل شد.

شرکت مدیر عامل خانه سینما در جلسات سازمان سینمایی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی خانه سینما، ریاست جدید سازمان سینمایی از زحمات چند  سال گذشته ایوبی تشکر کرد و اظهار داشت که ایشان در شرایطی مسئولیت را پذیرفتند که سینما مشکلات زیادی داشت و ایشان توانست با نگاه از بیرون سینما مشکلات را دریابد و این خود فرصتی بود برای اجرای طرحها و برنامه هایی که مورد نیاز سینما بود و الحمدلله  بخشی از برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه سینما به کمک شما مدیران و ریاست ایشان عملیاتی و محقق شد.

اما در جهت اجرای اهداف  و اولویت های اعلامی از سوی وزیر محترم و برنامه های ایشان ، سینما در این دولت نیازمند یک تحول همه جانبه و مهم بوده و هست و برای این تحول باید برنامه داشت و  باید این برنامه تحولی به سرعت موجب اتفاقاتی در حوزه سینما شود تا ما نقش واقعی مان را در سینما ایفا و سهم مان را در جهان پیدا کنیم.

وی اشاره کرد که لازمه تحقق این برنامه تحولی هماهنگی همه بخشهای یک سازمان و همسویی با یکدیگر و به معنی واقعی سازمانی حرکت کردن است.

ما در حال تکیمل و ارائه این برنامه تحولی هستیم اما بخش هایی از آن  و رئوس آن را مرور می کنیم تا دوستان هم نظر دهند و مشارکت کنند در تدوین نهایی آن.

وی اظهار داشت گرچه من ترجیح می دادم در همان مسولیت مشاوره ای وزیر به وزارتخانه و به سینما کمک کنم همانطور که در سه ماه گذشته این کار را کرده ام اما به هر حال اقتضای مسایل اینگونه شد که از نزدیکتر کمک کنیم تا سینما به آن برنامه تحولی برسد.

از رئوس این برنامه تحولی نگاه سیستمی و عملکرد سیستمی است.

وی در ادامه به رئوسی از این برنامه اشاره کرد:

- نظارت مستمر بر عملکرد  خودمان و دیگران

- سبک سازی سازمان و رفتن به سمت تحقق نظام صنفی  هنری و واگذاری بیشتر مسئولیتها به فعالان

_ افزایش سهم بیشتر فرهنگی و اقتصادی در سینمای جهان

_ زمینه سازی برای طراحی و تحقق نهضت تولید محتوی

_ همسویی آیین ها و جشنواره ها در سطح منطقه ای- ملی و جهانی با اهداف و برنامه های سینمای کشور

_ همسویی نگاه حمایتی و تشویقی  در همه سطوح با اهداف برنامه سینمای کشور

_ تحقق هماهنگی میان ارشاد و سایر سازمان های موثر و فعال در حوزه فرهنگ  با تمرکز مسئولیتهای ارشاد به عنوان متولی فرهنگ عمومی و رفع ناهماهنگی های قبلی.

_ گسترش بازار محصولات سینما اعم از اکران، نمایش خانگی و داستانی، مستند و فیلم کوتاه و همزمان گسترش بازار فعالیت و رشد کیفی آنها و در نتیجه رونق صنعت سینما با این الگو که منجر به  کاهش دغدغه اشتغال سینماگران کشور خواهد شد.

_ رونق بخشی به بازار تولید و مصرف محصولات سینمایی در کشور که لازمه آن تحقق زیر ساخت ها است.

وی همچنین اشاره کرد:

نباید از تحول و تغییر هراس داشته باشیم . طبیعی است هر تحولی و هر برنامه تحول خواهانه ممکن است در ابتدا با موانع و مقاومت هایی روبرو شویم که باید با همان نگاه سیستمی و حرکت کاملا هماهنگ میان بخش ها و مدیریت ها این دغدغه ها را بر طرف کرد.

وی از مدیران خواست که این برنامه ، محور همکاری های آتی ما بایکدیگر و همسویی سینماگران با ما خواهد بود.

وی همچنین از اهمیت حضور فعالان و صنوف در تصمیم سازی ها یاد کرد و اعلام نمود از جلسه آتی ، مدیر عامل خانه سینما که فعالیت همه صنوف را نمایندگی می کند برای حضور در جلسات دعوت خواهد شد تا همه برنامه ها بتوانند همسو با نگاه و رویکرد وزیر محترم که طراحی و اجرای برنامه جامع نظام صنفی هنر  است همراه و هماهنگ باشد.

وی همچنین به حضور دو روز گذشته خود در جلسه شورای اجرایی برگزاری جشنواره جهانی اشاره کرد و اعلام نمود برگزاری با شکوه این جشنواره با توجه به تلاشهای ارزشمندی که اقای میرکریمی و همکارانشان انجام داده اند اولین اولویت پیش روی سازمان سینمایی است که باید همه معاونتها و موسسات در این جهت  به برگزاری این جشنواره کمک کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه سینما

خانه سینما که از زمان آغاز فراخوان فعالیت آن به عنوان محل تجمع صنوف مختلف سینمایی ( 1368 ) تا زمان اعلام تاسیس ( 1372 ) و فعالیت رسمی آن چهار سال طول کشید، اکنون به عنوان یکی از نهادهای صنفی با سابقه و مرتبط با هنر صنعت سینما شهره است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر