اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951221243415376

از امروز آغاز می شود

عرضه ذرت دانه ای داخلی در بورس کالا

کد: 13951221243415376

https://goo.gl/N0vnhg

، تهران , (اخبار رسمی): بر اساس اطلاعیه منتشر شده در بورس کالای ایران از روز شنبه مورخ 21 اسفند سال 95 معاملات پیوسته گواهی سپرده کالایی ذرت دانه ای آغاز می گردد.

عرضه ذرت دانه ای داخلی در بورس کالا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، گواهی سپرده ذرت دانه ای منتشر شده متعلق به انبارهای شهید بهشتی بی سی با نماد (ذرت ۹۶۱۱-۵۸)، شهید بهشتی دیلم با نماد (ذرت۹۶۱۱-۵۹) و سیلوی شاداب دانه جنوب با نماد (ذرت۹۶۱۱-۲۷) است.

شرایط عرضه، معامله، انبارداری و تحویل نیز به این صورت است که بر اساس آن انباردار مکلف به نگهداری کالای تحویل شده ( بر اساس استاندار کیفی اعلام شده توسط بورس) به مدت یک سال زمان تحویل با اخذ هزینه های انبار داری به مبلغ ۳ ریال به صورت روزانه به ازای هر کیلو گرم است.

همچنین هزینه انبارداری برای جبران خدمات انبار برای ارزیابی محصول، نمونه گیری، توزیع، افت وزنی، بارگیری، تخلیه و ... بوده و غیر از هزینه تعیین شده هیچ مبلغ دیگری به انبار یا انباردار پرداخت نخواهد شد.

از طرفی پرداخت هزینه های انبارداری تا پایان روز معامله محصول در بورس کالا بر عهده فروشنده و از روز تقویمی بعد تا زمان فروش یا تحویل  بر عهده خریدار است.

البته هزینه انبارداری آن بخش از محصول که خریدار نسبت به تحویل گرفتن آن اقدام می کند به صورت پرداخت مستقیم خریدار به انبار است و صورت حساب هزینه مذکور در زمان ارایه در خواست ترخیص صادر و به خریدار تحویل می شود.

بارگیری محصول خریدار روی کف کامیون، بر عهده انبار بوده و انباردار مجاز به دریافت هزینه بارگیری از خریدار نیست.

 از طرفی مسئولیت هر گونه افت وزنی و کیفی محصول در طول دوره نگهداری به طور کامل بر عهده انباردار است و انباردار ملزم به جبران خسارت احتمالی  خریداران خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه، خریدار درخواست تحویل کالا را به انباردار  ارایه می کند و انباردار موظف است در اسرع وقت برنامه حمل محصول را به خریدار اعلام کند و در مجموع هزینه های انبارداری روزانه تا زمان حمل توسط خریدار، قابل دریافت توسط انباردار خواهد بود.

همچنین انباردار موظف به همکاری کامل با نمایندگان بورس، شرکت بازرسی طرف قرارداد با بورس و نمایندگان و اشخاص حقوقی معرفی شده از طرف  بورس در زمینه بازرسی از انبار است.

تبصره: انباردار غیر از هزینه انبارداری مشخص شده در این بند، حق دریافت هیچ وجهه دیگری از خریدار را ندارد.

همچنین انباردار مکلف به تامین پوشش بیمه ای مورد نیاز (به تشخیص بورس) با هزینه خود برای کل کالای موجود در انبار در طول دوره نگهداری است.

تامین تمامی وسایل مورد نیاز جهت کارشناسی و نگهداری کالا به عهده انبار انباردار خواهد بود؛ از طرفی انباردار موظف به تحویل کالا به خریداران در اسرع وقت است.

در صورتی که محصول خریداری شده توسط خریدار در قالب چند محموله در فواصل زمانی متناوب حمل و از انبار خارج شود، هزینه انبارداری محموله به صورت جداگانه و در زمان ثبت خروج انبار در سامانه الکترونیکی صدور گواهی سپرده کالایی محاسبه خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]