اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951222244035458

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خبر داد

100 هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می شوند

کد: 13951222244035458

https://goo.gl/WcH7jj

، (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 100 هزار کارگر ساختمانی در هفته جاری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند.

100 هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می شوند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سیدتقی نوربخش در مصاحبه با خبرنگاران به تشریح فعالیت های بیمه کارگران ساختمانی تحت پوشش این سازمان پرداخت و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده نیز تعداد دیگری از کارگران ساختمانی تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی برای ایفای تعهدات و تحت پوشش قراردادن کارگران ساختمانی با همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمانی اقدام به طراحی یک سامانه برای شناسایی این کارگران کرده است.

نوربخش تصریح کرد: همه افرادی که درخواست داشته و در این سامانه ثبت نام کرده اند، از این خدمت بهره مند می شوند البته داشتن گواهی فنی و حرفه ای و اشتغال به کار ساختمانی برای استفاده از خدمات سازمان تأمین اجتماعی ضروری است و افرادی که استحقاق نداشته باشند از این سامانه حذف می شوند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با برقراری سهمیه، در هفته جاری100 هزار نفر از کارگران ساختمانی را تحت پوشش قرار می دهد و امیدواریم در سال آینده به این تعداد اضافه شود.

نوربخش افزود: منابع بیمه کارگران ساختمانی از هفت درصد سهم کارگر و 15 درصد از محل عوارض پروژه های ساختمانی با معرفی شهرداری ها تامین می شود. بخشی از منابع که مربوط به پروژه های ساختمانی است متناسب با رونق ساخت و ساز است و وقتی رونق نداشته باشد این 15 درصد هم با مشکل روبه رو می شود.

وی به هزینه های این سازمان در بخش بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی به تعهدات خود در قبال کارگران ساختمانی عمل کرده و 800 میلیارد تومان بیش از منابع بدست آمده در این بخش برای ارائه خدمات به کارگران ساختمانی هزینه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه طراحی شده برای بیمه کارگران ساختمانی 240 هزار نفر ثبت نام کردند که 100 هزار نفر از آنها در هفته جاری تحت پوشش قرار می گیرند و تلاش برای تحت پوشش قراردادن دیگر کارگران ساختمانی در سال آینده انجام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال حدود 100 هزار نفر به دلیل نداشتن استحقاق استفاده از این خدمت و مراجعه نکردن خود کارگران و دلایل دیگری، از شمول بیمه کارگران ساختمانی خارج شده اند.

 پرداخت 18 هزار میلیارد ریال عیدی

نوربخش در ادامه به پرداخت 18 هزار میلیارد ریال برای عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان این سازمان اشاره کرد و گفت: عیدی این افراد از 17 تا 25 اسفندماه در حال پرداخت است.

وی اظهار داشت: در اسفندماه 80 میلیارد ریال برای ارائه خدمات هزینه شده است که پنج هزار و 400 میلیارد تومان آن برای عیدی، پرداخت مستمری و بیمه بیکاری است و مابقی این اعتبارات در بخش درمان هزینه می شود.

نوربخش اضافه کرد: پرداخت مستمری افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی از 19 اسفندماه مطابق با ماههای قبل آغاز شده است و این پرداختی ها به روز است.

تصویب آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان

نوربخش خاطرنشان کرد: پس از 10 سال آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان تأمین اجتماعی در هیأت امنا این سازمان به تصویب رسید و این کار حاصل تلاش دو ساله در حوزه مالی این سازمان است.

وی افزود: با این اقدام علاوه بر شفاف سازی، انطباق بیشتر با قوانین و مقررات عمومی کشور نیز صورت می گیرد و چابک سازی بیشتری در اداره امور سازمان ایجاد می شود.

حذف دفترچه های درمانی از 25 اسفند

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از حذف دفترچه های درمانی در مراکز درمانی این سازمان از 25 اسفندماه خبر داد و تصریح کرد: پروژه ملی حذف دفترچه ها در مراکز ملکی سازمان اکنون در سراسر کشور در حال اجرا است.

نوربخش اضافه کرد: سالانه 60 میلیارد تومان برای چاپ دفترچه های کاغذی هزینه می شود که با اجرای این برنامه حدود یک سوم از این هزینه صرفه جویی خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه حذف دفترچه های کاغذی با رعایت تمامی ضوابط قانونی اجرا شده و با همکاری سازمان نظام پزشکی امضای الکترونیک برای پزشکان ثبت شده است.

نوربخش اضافه کرد: تامین اجتماعی آمادگی دارد که در صورت ایجاد هماهنگی بین بخشی استفاده از دفترچه های کاغذی را در مراکز درمانی طرف قرارداد نیز حذف کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی دارای وظایف عمده در دو بخش بیمه ای و درمانی می باشد که برای اجرای وظایف خود دارای تشکیلات مرکزی و واحدها، شعب و نمایندگی‌هاو مراکز درمانی و بیمارستانی ،کلینیک ،پلی کلینیک و دی کلینیک در تهران و شهرستانها می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه