اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951224244605376

در بورس کالا صورت گرفت

گشایش نماد معاملاتی گواهی زعفران سرگل

کد: 13951224244605376

https://goo.gl/V6kHlR

، تهران , (اخبار رسمی): معاملات گواهی سپرده کالایی زعفران سرگل با نماد(زعف ۹۶۱۱-۰۲) روز ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۵، در بورس کالای ایران آغاز شد.

گشایش نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی زعفران سرگل

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، بر اساس این گزارش، معاملات دیروز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰:۳۰ مرحله پیش گشایش و از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۵:۳۰ معاملات به صورت پیوسته ادامه داشته است.

همچنین معاملات گواهی سپرده کالای زعفران سرگل، از ۲۴ اسفند ماه ۹۵ معاملات از ساعت ۸:۳۰ الی ۹ به صورت پیش گشایش و از ساعت ۹ الی ۱۵:۳۰ به صورت پیوسته ادامه خواهد داشت.

شرایط عرضه، معامله، انبارداری و تحویل این محصول نیز به این صورت است که  هزینه خدمات انبار برای ارزیابی محصول و نمونه گیری به مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم است. که به صورت نقدی به انباردار پرداخت می شود؛ همچنین هزینه ارزیابی محصول برای کالای تحویلی کمتر از ۱ کیلوگرم نیز به مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ریال خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در بورس کالای ایران، انباردار مجاز است به منظور ارزیابی محصول حداکثر تا ۳ گرم از کالا، به ازای هر محموله، را برای آزمون استخراج و تشخیص رنگ های افزودنی، تعیین میزان کروسین، پیکروکروسین، سافرانال، رطوبت و مواد فرار، مواد خارجی مربوط به گیاه و محیط شامل گرد و غبار، ریگ و شن و همچنین خامه همراه با کلاله مورد استفاده قرار دهد و قبض انبار بر اساس وزن خالص(وزن تحویلی منهای مقدار مجاز استفاده شده در فرایند ارزیابی) صادر می شود.

همچنین پس از توزین محموله تحویلی به انبار، لازم است محصول ارزیابی کیفی شود. مدت زمان لازم جهت ارزیابی محصول، ۲۴ساعت پس از زمان دریافت محصول می باشد که در این مدت کالا در قرنطینه انبار باقی می ماند و امکان عودت آن به مالک کالا در زمان قرنطینه وجود ندارد؛ در صورت عدم انطباق با استاندارد مشخص شده، محصول به مالک آن بازگردانده می شود ودر غیر اینصورت قبض انبار صادر می شود؛ در فرایند قرنطینه، آزمایشگاه پس از برداشت محصول به میزان حداکثر تا ۳ گرم به ازای هر محموله، مابقی محصول را در بسته های استاندارد، با حضور تحویل دهنده، پلمپ نموده و رسید آن را تحویل مالک می دهد.

بر اساس این اطلاعیه هزینه انبارداری به میزان ۱ ریال به ازای هر گرم در روز، از ابتدای روز صدور گواهی سپرده کالایی به نام تحویل دهنده، تا پایان روز معامله هر بخش از محصول فروش رفته بر عهده فروشنده است که این هزینه توسط بورس از وجه معامله کسر شده و به حساب انبار واریز می شود، همچنین هزینه انبارداری از ابتدای روز تقویمی پس از روز معامله تا پایان روز تحویل از انبار بر عهده خریدار است که در هنگام تحویل محصول از انبار می بایست به صورت یکجا و نقدی با انباردار تسویه شود.

از طرفی هزینه انبارداری برای جبران خدمات انبار برای توزین، افت وزنی، نگهداری در بسته های مشخص شده توسط بورس و ... بوده و غیر از هزینه تعیین شده، هیچ مبلغ دیگری به انبار/انباردار پرداخت نخواهد شد.

لازم به ذکر است مسئولیت هر گونه افت کمی وکیفی محصول در مدت ارزیابی کالای تحویلی(فرایند آزمایش و قرنطینه) و در طول دوره نگهداری بر عهده انباردار بوده و انباردار ملزم به جبران خسارات احتمالی خواهد بود.

همچنین جهت تحویل گرفتن کالا از انبار لازم است حداقل به میزان ۵۰۰ گرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارائه گردد و در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن مذکور توسط فرد متقاضی تحویل از بازار خریداری شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بورس کالای ایران

نیاز به ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا، دولت و مجلس شورای اسلامی را بر آن داشت تا بستر قانونی لازم جهت تاسیس و راه اندازی بورسهای کالایی را در ایران فراهم سازند. در این راستا با تصویب بند (ج) ماده (95)قانون برنامه سوم و بند (الف) قانون برنامه چهارم ، شورای عالی بورس موظف به تشکیل و گسترش بورسهای کالایی در ایران گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه